کودکان و حقوق بشر

بررسی لایحه حمایت از کودکان در مجلس

 

 

نمایندگان در جلسه علنی روز 31 تیر 1397 مجلس شورای اسلامی به بررسی تقاضای اولویت رسیدگی خارج از نوبت لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پرداختند و این تقاضا را با 129 رای موافق، 57 رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر تصویب کردند.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی : افزایش کودکان بی سرپرست یکی از معضلات مهم بهزیستی است

 

 

وی گفت: روزانه بین یک تا سه کودک بی سرپرست تحویل بهزیستی در این استان می شوند که بعضا شیرخواران رها شده هستند.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

ویدئو / روایت دختران شین‌آبادی از رنجی که هنوز ادامه دارد

 

 

دخترانی که به «دختران شین‌آبادی» معروف شده‌اند، ۵ آذر ۱۳۹۱، در یکی از مدارس روستای شین‌آباد از توابع شهرستان پیرانشهر به دلیل استفاده از بخاری نفتی به جای تجهیزات مناسب گرمایشی، در آتش سوختند. در این حادثه ۲۹ دانش‌آموز دچار سوختگی شدند و دو نفر از آنها فوت کردند. با گذشت حدود شش سال هنوز این دختران با مشکلات زیادی برای درمان و ادامه زندگی مواجه هستند.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

روشی برای فرزندخواندگی کودکان بی‌سرپرست

 

 

رییس گروه توانمند سازی و مراقبت از فرزندان سازمان بهزیستی با اشاره به دلایل طولانی شدن روند فرزندخواندگی گفت: فرهنگ و توجه عمومی جامعه به «فرزندخواندگی» پذیرش دائم کودک است درحالی که مدل‌های دیگری مانند «امین موقت» برای نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به مدت ۶ ماه تا یک سال نیز وجود دارد.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

پول‌گرفتن در ازای کارنامه‌دادن یا ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی خلاف قانون است

 

 

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه «گرفتن پول از اولیاء در مدارس دولتی خلاف قانون است» گفت:‌ اگر اولیاء در هنگام گرفتن کارنامه و یا زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان با این تخلف مواجه شدند آن را به ستاد نظارت آموزش و پرورش و یا اداره بازرسی این وزارتخانه گزارش کنند.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

ابتکار: در هیئت دولت مسائل دختران «شین‌آبادی» را مطرح می‌کنم

 

 

 

وی در دیدار با دختران قربانی حادثه آتش سوزی شین آباد ضمن تاکید بر لزوم پیگیری‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز این دختران افزود: در صورت لزوم می‌توان از متخصصان و پزشکان نقاط دیگر دنیا دعوت کرد. این کار شدنی است تا نظرات علمی پزشکان دیگر نیز در مورد این دختران استفاده شود.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

کارشناسان سازمان ملل: میانمار کنوانسیون حقوق کودکان را نقض کرده است

 

 

 

از آگوست گذشته حدود 700 هزار مسلمان روهینگیا از سرکوب خشن و خونین ارتش میانمار مجبور به فرار به سوی مرزهای بنگلادش شده اند.

 

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

وجود کودکان کار بدون مدارک هویتی در پایتخت

 

 

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: در میان کودکان کار و خیابان در پایتخت، ۷۳ درصد اتباع بیگانه هستند که از میان آنها ۸۰ درصد فاقد مدارک هویتی هستند، این در حالی است که طی چند روز گذشته ۱۳ نفر در مراکز ما پذیرش شده است.

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

مدیر کل آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی: 60 درصد کودکان کار و خیابان از اتباع خارجی هستند

 

 

وی با اشاره به ایجاد ۱۵۰ اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر و جذب  1300 کارشناس روانشناسی و مددکار اجتماعی در کشور ابراز  امیدواری کرد که بتوان با جذب این نیروهای جدید گام های موثری در کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی برداریم .

ادامه مطلب

یکشنبه 31 تير 1397

پیام خانم دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به مناسبت روز دختر

 

 

در بخشی از این پیام آمده است: در عین حال جامعه ما نیز مانند هر جامعه دیگری از مشکلات و گرفتاری هایی رنج می برد که قرار نیست بر آنها سرپوش بگذاریم، بلکه تلاش می شود با همت دختران عزیز و سیاست گذاری های صحیح فرهنگی و اجتماعی حل و فصل شوند. تردیدی نداریم که شرع مقدس اسلام محدودیتی را برای تعالی و پیشرفت دختران و زنان ایجاد نمی کند، بلکه با تعریف برخی حدود، ضامن شان و عزت انسانی همه انسان ها اعم از زن و مرد و دختر و پسر است. بنابراین باید فارغ از نگاههای کلیشه ای به راهکارهایی اندیشید که با حفظ کرامت انسان، گشاینده مسیرها و راههای تازه است.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: منطقه آزاد انزلی نخستین منطقه آزاد حامی کودکان است

 

 

وی در نشست حقوق شهروندی کودک بر جامعه توسعه گرا گفت: امیدواریم خروجی این جلسه در زمینه حقوق شهروندی کودکان تأثیر گذار باشد و منطقه آزاد انزلی الگویی موفق از اجرای طرح منطقه آزاد دوستدار کودک معرفی شود.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

با پخش اعترافات دختر 17 ساله از صدا و سیما؛ با چه باور و مجوز قانونی شوی حیثیتی اجرا کردند؟

 

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، در پی پخش اعترافات دختر ۱۷ ساله از صدا و سیما گفت: موضوعی که این روزها سازمان صدا و سیما را با چالش روبه رو ساخته است، چالش جدی حقوقی با نقض حقوق شهروندی، حقوق قضایی و حقوق اساسی است.! هرچند مدیر روابط عمومی سیما در مصاحبه اخیر خود توپ را به زمین مقام قضایی و معاونت اجتماعی ناجا انداخته است، اما این امر نه تنها سازمان را مبری از مسئولیت قانونی نمی‌کند بلکه باید پاسخگوی افکار عمومی پرسشگری باشد که امروز حقوق شهروندی جزء مطالبات آنان است.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

ویدئو / گل‌به‌خودی مهلک صداوسیما با حرکات موزون!

 

 

در اخبار می‌خوانیم دختری ۱۷ ساله به همراه چند تن دیگر، به خاطر انتشار فیلم رقص‌ در اینستاگرام، بازداشت شده است. در صداوسیما یا همان رسانۀ «ملی» صحنۀ بازجویی و اعتراف و گریستن آن‌ها پخش شده و مستندی به نام «بیراهه» سعی کرده با این شکل و شمایل، «راه» را نشان مردم بدهد. این بازداشت و این اعتراف تلویزیونی، سروصدای زیادی در ایران و جهان به‌پا کرده و حتی به تیتر برخی رسانه‌های مهم دنیا تبدیل شده است. کاش این قبیل گل‌به‌خودی‌های مهلک در کشور ما اینقدر تکرار نمی‌شد.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ابلاغ کرد: دستورالعمل اجرایی تشکیل ستادهای نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان

 

 

در بخشی از این دستورالعمل آمده است: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و لزوم رعایت حقوق شهروندی، نظارت بیشتر بر فرایند ثبت‌نام را ضروری می‌سازد و  لازم است تا ادارات آموزش‌وپرورش با نظارت فعال و هوشمندانه از هرگونه اقدامی که سبب تضعیف حقوق والدین و دانش آموزان گردیده و بدبینی، سوظن و بی‌اعتمادی مردم به‌نظام آموزشی را ایجاد و یا گسترش می‌دهد، جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی: بذر توسعه باید از کودکی کاشته شود

 

 

وی با تأکید بر نگاه ویژه دولت نسبت به طرح مبسوط و جامع حقوق شهروندی، تصریح کرد: ابتدای دولت یازدهم این طرح توسط رئیس جمهور تصویب شد و حق شهروندی کودک در جامعه توسعه‌گرا یکی از بندهای این طرح بود .

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

وزیر آموزش و پرورش: اصلاح نظام آموزشی در مدارس ضروری است

 

 

وی تأکید کرد و گفت: زوائد تحمیلی موجب ازبین رفتن لذت فراگیری و وارد آمدن فشار عصبی به دانش آموزان می شود .

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

سکوت، کودک آزاری را باز تولید می‌کند

 

 

آسیب‌های شدید، آثار مخرب و زخم‌های عمیق و غیر‌قابل جبرانی که از ناحیه آزار جنسی و جسمی، به روح و جسم و روان کودکان وارد می‌شود جبران‌ناپذیر است و می‌تواند عاملی باشد که در آینده باعث افزایش انواع بزهکاری‌ها شود

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

تعطیلی مدارس در افغانستان؛ جلوه‌ای از ناامنی فراگیر

 

 

درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان به‌ ویژه در شرق این کشور کماکان ادامه دارد و در سایه تهدیدات طالبان، بسیاری از مدارس به حالت تعطیل در آمده‌اند حال آنکه دولت آلمان از برقراری امنیت در افغانستان سخن می‌گوید.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

وکیل انجمن حمایت از حقوق کودکان خبر داد: شکایت از صدا و سیما بدنبال پخش اعترافات دختر ۱۷ ساله

 

 

وی با تأکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد به عنوان حفظ حریم خصوصی آنان، گفت: انجمن حمایت از حقوق کودکان به دنبال نمایش اعترافات دختری ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کتبی خود را به شورای نظارت بر صدا و سیما تقدیم کرده و در صدد است از طریق دادسرای رسانه‌ پیگیری‌های قضایی را انجام دهد.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش «اعترافات» دختر ۱۷ ساله از تلویزیون

 

 

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه‌ای با اشاره به پخش سخنان اعتراف‌گونه یک دختر ۱۷ ساله از صدا و سیما، آن را «نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان» توصیف کرد.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خبر داد: ارائه یک وعده غذای گرم در تمامی روستامهدها

 

 

وی با بیان این‌ که ۱۵ هزار مهد کودک با بیش از ۶۰۰ هزار کودک در کشور از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند، گفت: ۶۵۰۰ مهدکودک در روستاها مستقر هستند که امسال نیز ۱۰۰ درصد مهدکودک‌ها در روستاها از یک وعده غذایی گرم بهره‌مند می‌شوند.

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

دستور آقای وزیر برای تشکیل کارگروه ویژه تحصیل اتباع افغانستان

 

 

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم مشکلات مدارسی که بیش از  ۵۰ درصد دانش آموز افغانستانی دارند را حل کنیم، اظهار کرد:  اعتبار خاصی به صورت متمرکز برای پوشش تحصیلی اتباع نداریم که ردیف ویژه‌ای داشته باشد و همانند سایر دانش‌آموزان ایرانی محسوب می شوند. هرچند نیازمند بودجه خاصی هستیم که بتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

یونیسف: یک‌چهارم کودکان جهان در جنگ و بحران زندگی می‌کنند

 

 

طبق اعلام صندوق حمایت از کودکان ملل متحد حدود ۵۳۵ میلیون کودک در کشورهای درگیر جنگ یا بلایا زندگی می‌کند که به گفته کارشناسان این وضعیت فراتر از فهم و درک ماست

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود: اجرای طرح «سرشماری اجتماعی خانوارهای ایرانی» از شهریور + جزییات

 

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تشکیل «پرونده خدمات اجتماعی خانوارهای ایرانی» برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: بر اساس این طرح که پایلوت آن از شهریور ماه در اسلامشهر آغاز می‌شود، کارشناسان بهزیستی با مراجعه به درب منازل، اطلاعات مربوطه را ثبت و با اجرای سیستم ارجاع، نیازمندان بنابر نیازشان، به دستگاه‌های حمایتی و بهداشتی معرفی می‌شوند

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی: بهزیستی در برنامه ششم راهبرد سلامت‌محوری را دنبال می‌کند

 

 

وی اظهار کرد: از مهمترین معضلات و آسیب‌های جامعه ما طلاق، اعتیاد، همسرآزاری، کودک‌آزاری، حاشیه‌نشینی و ... است که باید با مداخله به‌هنگام و تخصصی تلاش کنیم تا ابعاد این آسیب‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی را به حداقل برسانیم

ادامه مطلب

یکشنبه 24 تير 1397

معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبرداد: دانش‌آموزان دیرآموز به مدارس عادی می‌روند/ شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز اوتیسمی

 

 

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز مبتلا به اوتیسم و ۶۵ هزار دانش آموز دیرآموز گفت: دیرآموزها به مدارس عادی می‌روند و معمولا نیازی نیست به مدارس استثنایی بیایند. درباره دانش آموزان دیرآموز مهم است که با آنها در سنین خاص کار شود.

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

رییس سازمان بهزیستی کشور تشریح کرد: نگهداری بیش از ۲۶ هزار نفر در مراکز شبه‌خانواده بهزیستی

 

 

وی با بیان اینکه درحال حاضر حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ نونهال در مراکز شبه خانواده و خانه‌های طراحی شده نگهداری می‌شوند گفت: از این تعداد حدود ۱۶ هزار نفر در مراکزی که به صورت خانواده‌ است پذیرش شده‌اند و۱۰ هزار نفر نیز در مراکز شبه خانواده نگهداری می‌شوند.

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

نماینده سنندج: طرح سنجش سلامت در راستای پیشبرد هر چه بهتر تحصیل دانش‌آموزان است

 

 

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش تصریح کرد: آمریکا ۶.۵ درصد تولید ناخالص داخلی را برای امر آموزش در نظر گرفته است که این مهم موجب پیشی گرفتن این کشور از اروپایی‌ها در زمینه آموزش شده است

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

جزییات ثبت نام اتباع خارجی در مدارس اعلام شد: ممنوعیت جداسازی دانش‌آموزان اتباع خارجی از ایرانی/ مهلت ثبت‌نام قطعی تا ۳۱ مرداد

 

 

نحوه ثبت نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای مدارک هویتی و اقامتی معتبر و ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی دارندگان مدارک اقامتی نامعتبر تاریخ گذشته و فاقدین مدارک اقامتی اعم از اتباع خارجی ساکن در استان‌ها و مناطق غیرممنوعه اعلام شد

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

مولاوردی مطرح کرد: جای خالی شادکامی و بی نتیجه ماندن برخی آموزش‌ها در مدارس

 

 

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، گفت: نظام آموزش و پرورش ما باید بتواند در درجه اول انسان تربیت کند و شهروندی آگاه، متعهد و مسئول تحویل جامعه بدهد

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

بیش از 39 هزار نفر اختلاف در تعداد آموزش دیدگان سوادآموزی آذربایجان غربی!

 

 

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی بیش از 195 هزار بی‌سواد دارد. وی با بیان اینکه در سرشماری سال 1390 تعداد بی سوادان استان 249 هزار و 398 هزار نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال اعلام شد افزود: در سرشماری سال 1395 تعداد بی سوادان استان به 195 هزار و 665 نفر رسیده است.

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

مدیرکل بهزیستی البرز: هشت درصد تماس‌های 123 البرز به کودک آزاری مربوط است

 

 

وی ادامه داد: برای کاهش تبعات کودک آزاری در کشورهای مختلف راهکارهای متفاوتی ارائه می‌شود که یکی از آنها برقرار کردن خطوط تلفنی و مداخله از طریق تیم‌های سیار است. در کشور ما برای مداخله فوری در این زمینه خط 123 و اورژانس اجتماعی راه اندازی شده است

ادامه مطلب

یکشنبه 17 تير 1397

در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران صورت گرفت: تصویب کلیات لایحه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان

 

 

در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران محمد علیخانی در جریان بررسی لایحه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان، گفت: تعداد زیادی مصوبه، آئین‌نامه و دستورالعمل درباره ایمنی حمل و نقل دانش آموزان وجود دارد که هیچ یک از آنها جامع نیست و نظارت و اجرا را همین مصوبات زیاد پیچیده کرده است. بنابراین سند ایمنی حمل و نقل دانش آموزان باید اصلاح شود و در این زمینه اولیای مدارس، راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری باید به وظایف خود به درستی عمل کنند.

ادامه مطلب

یکشنبه 10 تير 1397

کودک آزاری؛ خشونت سفید

 

 

هر کاری که باعث آزار روحی و جسمی و ایجاد آثار ماندگار در وجود یک کودک شود را کودک آزاری می گویند و چه بسا در مواردی برخی از این آثار مخفی می ماند

ادامه مطلب

یکشنبه 10 تير 1397

وزیر آموزش و پرورش در آیین امضای تفاهم نامه با بنیاد بیماری های نادر ایران: پنهان کردن بیماری کودکان توسط والدین آثار منفی در جامعه دارد

 

 

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: پنهان کردن بیماری کودکان توسط والدین آثار منفی در جامعه دارد، زیرا زمان پیشگیری و درمان به موقع از بین می رود، البته خانواده ها متأسفانه بیماری را نقص می دانند و آن را از دیگران پنهان می کنند

ادامه مطلب

یکشنبه 10 تير 1397

رئیس آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی گفت: دشواری رفت‌وآمد دانش آموزان استثنایی در آذربایجان غربی

 

 

وی ادامه داد: اگرچه برخی شهرداری ها در استان با ایجاد امکانات رایگان برای ایاب و ذهاب این دانش آموزان ما را یاری می کنند اما هنوز این مدارس با مشکل ایاب و ذهاب دانش اموزان مواجهند

ادامه مطلب

یکشنبه 10 تير 1397

مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه خبرداد: شناسایی مجدد کودکان بازمانده از تحصیل/ ارزیابی مراکز ترک اعتیاد

 

 

وی ضمن اعلام خبر شناسایی مجدد کودکان بازمانده از تحصیل از ارزیابی مراکز درمان ترک اعتیاد و تدوین آیین نامه حمایت از معتادان بی‌بضاعت به عنوان برنامه‌های امسال معاونت رفاه نام برد

ادامه مطلب

یکشنبه 10 تير 1397

توضیحات آموزش و پرورش درباره اجرای سند تحول بنیادین

 

 

رییس ستاد اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش به اظهاراتی درخصوص سندتحول بنیادین به شرح زیر واکنش نشان داد.

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

معاون بهزیستی: پنهان‌کردن کودک‌آزاری توسط دیگران جرم است

 

 

وی با اشاره به حادثه تعرض به دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران گفت: قانون صراحتاً این را اعلام کرده است که اگر کسی از کودک‌آزاری اطلاع داشته باشد و آن را اعلام نکند، مجرم است و این کار پیگرد قانونی دارد

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

جمالی: میزان واقعی کودک‌آزاری در جامعه قابل تشخیص نیست

 

 

یک پژوهشگر آسیب شناسی کودک آزاری گفت: کودک آزاری یکی از جدی ترین مشکلات بهداشت عمومی در سطح جهانی است. میزان واقعی شیوع کودک آزاری در جامعه قابل تشخیص نیست زیرا اغلب پشت درهای بسته و به دور از چشم جامعه اتفاق می افتد

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

نحوه ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی جدید اعلام و ابلاغ شد: ثبت نام اتباع فاقد هویت منوط به کارت حمایت تحصیلی/ ممنوعیت پیش ثبت‌نام مدارس

 

 

در متن این دستورالعمل آمده است: ثبت نام دانش آموزان در مدارس، آغازی مهم و سرنوشت ساز برای فرزندان میهن اسلامی و نقطه آغاز پیوند عمیق دو نهاد خانه و مدرسه و زمینه ساز برنامه ریزی‌ها در اجرای مأموریت‌های مهم نظام آموزش و پرورش است، شایسته است با بکارگیری تجارب گذشته و اتخاذ تدابیر لازم، ضمن اقدام مؤثر در زمینه ثبت نام به موقع همه دانش آموزان، پیش بینی و اقدام لازم در خصوص اجرای کامل ساختار نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶ ) و استقرار پایه دوازدهم انجام پذیرد

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

آمارهایی از فرزندان «پناهندگان» که در ایران به مدرسه می‌روند

 

 

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر در جهان ۶۱ درصد فرزندان پناهندگان به مدرسه می‌روند، این آمار در ایران ۸۸ درصد است، گفت: پیش بینی می‌کنیم این آمار در سال تحصیلی آینده به ۹۰ درصد در مقطع ابتدایی برسد

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

وزیر آموزش و پرورش: تمایلی به ایجاد مدارس خودگردان اتباع خارجی نداریم/دانش‌آموزان افغانستانی نباید از ایرانی‌ها جدا شوند

 

 

وی تأکید کرد: هیچ دانش آموزی نباید در سال ۹۷ از مهر جا بماند. بحث تفاوت قومیت، مذهب و رنگ پوست مطرح نیست و مشکلاتی چون تراکم کلاسی و کمبود فضا و اعتبارات نباید مانع شود و هر دانش آموزی به سن تحصیل رسیده باید وارد مدارس شوند

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: ممنوعیت اخذ وجه از اولیاء هنگام ثبت‌نام/ روش‌های ثبت شکایات مردمی

 

 

وی با تأکید بر اینکه دریافت وجه هنگام ثبت نام را به هیچ وجه قبول نداریم، گفت: معتقدیم مکانیزم‌های مشارکت‌ مردمی باید به گونه‌ای باشد که توهم ثبت نام مشروط را از بین ببرد

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 5 تير 1397

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی کودکان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق کودک در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط