دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

گردهمایی خیرین شهرستان ورامین به همت دفتر منطقه 4 حقوق بشر اسلامی

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1393 (0)نظرات :

به همت  دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی منطقه 4 مستقردر ورامین عصر دوشنبه جاری اجتماع بزرگ خیرین نیکوکار  با هدف جمع آوری کمکهای مالی ، معنوی و سازمانی در هتل سپینود ورامین برگزار شد.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 ضمن ارایه گزارش عملکرد و فعالیتهای اخیر کمیسیون در منطقه و بیان اهداف و برنامه های کلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی تمرکز بر فقر زدایی  در کنار آموزش مستمر جهت توانمند سازی خانواده های بی بضاعت را امری مهم در اهداف بشردوستانه معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 4 این گردهمایی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ورامین ،معاونت شهرداری ورامین،کمیته امداد امام خمینی ،انجمن خیریه مسجد مهدیه ، انجمن بیماریهای خاص و انجمن توسعه و پیشرفت ایرانیان  برگزار شد به ارزیابی مشکلات مربوط به خانواده های بدسرپرست، بی سرپرست و مستضعف پرداخت و با جمع آوری اطلاعات مربوط به نوع همکاری هر ارگان و سازمان و یا هر شخص خیر در زمینه های مختلف مالی ویا اعتباری  اقدامی موثر در جهت فقر زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه را به انجام رسانید.

محمد حیدری مسئول دفتر منطقه 4 ضمن قدر دانی از همکاری خیرین و ارگانهای پیشرو در این زمینه برگزاری چنین همایشهایی را در سازماندهی خدمت رسانی به محرومین امری موثر دانست وافزود همکاری چند جانبه سازمانهای خصوصی و دولتی در راستای کمک به محرومین اگر با برنامه ریزی و تقسیم وظایف مدیریت شود تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات اقشار آسیب پذیر خواهد داشت.

حجت الاسلام افشاری امام جماعت و عضو فعال خیرین مسجد مهدیه کارخانه قند ورامین ضمن اشاره به شناسایی افراد محروم و ارایه عملکرد انجمن خیریه مسجد در سال جاری معرفی خیرین به جامعه با رضایت ایشان  را موضوعی مهم در جهت ترویج امر نیکوکاری دانست .

در این گردهمایی سند همکاری بین کمیسیون حقوق بشر منطقه 4 وکمیته امداد امام خمینی شهرستان ورامین در راستای ارایه مشاوره حقوقی به خانواده های بی بضاعت تدوین شد.

در پایان از خیرین نیکوکار و فعالان حوزه کمک رسانی به ایتام ومحرومین تقدیر وشکر شد.