دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

نخستین همایش مطبوعات ورسانه های جنوب وشرق استان تهران

توسط:IHRC4 دوشنبه 30 بهمن 1391 (0)نظرات :

 

نخستین نمایشگاه مطبوعات روز دوشنبه 23 بهمن بعد از نماز مغرب و عشاء و با حضور آیت الله سید مرتضی محمودی نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ورامین و داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور افتتاح شد.

 این همایش با حضور بیش از بیست نشریه، خبرگزاری وهفته نامه در محل مصلای مسجد صاحب الزمان برگزار وهمزمان با مراسم افتتاحیه نمایشگاه سایتهای خبری طلوع نیوز، قرچک نیوز، فاتح نیوز و راوی نیوز نیز به طور رسمی افتتاح  شدند.

 

 

ادامه مطلب

اختتامیه نخستین همایش رسانه ومطبوعات در ورامین

توسط:IHRC4 یکشنبه 29 بهمن 1391 (0)نظرات :

راهپیمایی مردم ورامین به روایت تصویر

توسط:IHRC4 دوشنبه 23 بهمن 1391 (1)نظرات :

مسیرهای راهپیمایی:

میدان امام خمینی(ورامین)- میدان امام حسین- بلوار باهنر-محوطه چمن کارخانه قند

ادامه تصاویر

بیانیه دفتر منطقه4 به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

توسط:IHRC4 یکشنبه 22 بهمن 1391 (0)نظرات :

بسم الله الرحمن الرحیم

« الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم »

                                          پیامبراکرم(ص)

 

 سی وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زمانی آغاز می شود که موج حملات سیاسی و اقتصادی جامعه سکولار و غیر دینی غرب شدید تر از هر زمان دیگری نمود دارد.انقلاب ایران خارج از تمامی تحلیل های جامعه شناختی ، تنها انقلاب دینی دنیای مدرن در قرون جدید بوده و از این حیث دارای خصوصیت های ملی و مذهبی خاصی می باشد.جمهوریت نماد حضور همیشگی مردم در کنار انقلاب و اسلام به عنوان الگوی اجتماعی و اخلاقی پذیرفته شده محبوبیتی 1400 ساله در میان بیش از یک میلیارد انسان دارد.

  انقلاب ایران از حیث سد سازی در جهت جلوگیری از پیشرفت الگوی غیر مذهبی در اجتماعات مدرن اهمیتی خاص در دنیای امروز دارد.اهمیتی که باعث بر هم خوردن بخش عظیمی از معادلات یکه سازی حکومت جهان بر پایه  جدا سازی دین از سیاست شده است.انقلابی از این حیث به دلیل مذهبی بودن نیاز مبرم خود را به رهبری دینی از دست نمی دهد و همواره الگوی پیشرفت خود را در پیروی از آهنگ رهبرش می داند.

  بیش از یک ربع قرن از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد و تاریخ نگارنده ی پرواز این انقلاب در آسمانی ملتهب است.همواره انقلابهای جهان تضمین کننده ی پیشرفتهای اقتصادی وصنعتی، اجتماعی ، سیاسی و.... بوده اند اما پیوسته این آرمانها به حقیقت نرسیده اند زیرا یا منجیان خود را از دست داده اند ویا همراهان خود را همراه ندیده اند.

 اما انقلاب ایران که تاکنون نه منجیان خود را ونه مردم پایسته اش را در بن بست ندیده است  به دوران طلایی خود نزدیک شده است وتیز هوشی در آن است که منجیانش تابع قوانین نظام باشند تا همراهانش نیز قانون گریز نشوند و مردم وحکومت نسبت به حقوق انقلابی و اسلامی وانسانی یکدیگر عادل باشند تا همواره آزادی ، استقلال و جمهوری اسلامی پایدار و سربلند باشد.

 

دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی         

          (مستقر در ورامین)

افتتاحیه دهمین همایش نمایش شهرستان ورامین همزمان با بهار انقلاب

توسط:IHRC4 یکشنبه 22 بهمن 1391 (0)نظرات :

  عصر روز 21 بهمن ماه آیین افتتاحیه دهمین همایش نمایش شهرستان ورامین با شعار نمایش برای همه وهمزمان با بهار انقلاب و با حضور اصحاب رسانه ، اهالی تئاتر وهنر شهرستان ورئیس اداره ارشاد ورامین در مجموعه فرهنگسرای رازی برگزار شد.

  این همایش  با حضور بیش از ده نمایش در موضوعات مختلف و با محوریت نمایش انقلاب تا 30 بهمن ماه ادامه دارد.

انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین به عنوان مجری این همایش با ارایه جدول اکران نمایش ها نظم به خصوصی  به دهمین همایش این جشنواره داده است.

ساعات اکران نمایش ها به صورت زیر اعلام شده است:

سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی            ساعت 17الی19

خانه نمایش استاد وزیری                         ساعت16 الی 18

آمفی تئاتر کانون فرهنگی هنری هدایت      ساعت17 الی 19

حضور دادستان ورامین در جلسه هم اندیشی دفتر منطقه4

توسط:IHRC4 جمعه 20 بهمن 1391 (0)نظرات :

    جلسه هم اندیشی هیئت امنای کمیسیون حقوق بشر منطقه 4 مستقر در ورامین عصر دیروز با حضور دادستان شهرستان برگزار شد.

در این جلسه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی حقوقی شهروندان از مسایل مختلف به نقش دادگستری به عنوان مهمترین نهاد حقوقی درایجاد عدالت اشاره شد.

دادستان حسینی از حضور دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در ورامین ابراز خرسندی کرد وبا اشاره به نقشی که این دفتر میتواند در مسایل مختلف ایفا کند آنرا بازوی کمکی دادگستری دانست.

ادامه مطلب

همایش ادبی انقلاب برگزار شد

توسط:IHRC4 جمعه 20 بهمن 1391 (0)نظرات :

به مناسبت فرارسیدن ایام دهه قجر وگرامیداشت یاد وخاطره شهدای راه انقلاب ،همایش ادبی انقلاب با حضور شاعران و نویسندگان ورامین، پیشوا، پاکدشت وقرچک در کانون فرهنگی هنری امام علی پیشوا برگزار شد.

 در این همایش آثاری با مفهوم ایثار، شهادت وخاطرات دوران انقلاب قرائت شد وبه آثار برتر ارسال شده به دبیرخانه این همایش جوایزی به رسم یادبود اهداشد.

ادامه مطلب

نشست هیئت امنای دفتر منطقه 4کمیسیون حقوق بشر

توسط:IHRC4 پنجشنبه 12 بهمن 1391 (0)نظرات :

عصر روز چهارشنبه 11 بهمن ماه 91 اعضای هیئت امنای منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر در دفتر نشریه صفیر حضور بهم رساندند تا در خصوص مسایل مختلف کمیسیون و اهداف پیش رو وتعیین خط مشی مشخص تصمیمات لازم را لحاظ نمایند.

در این نشست ابتدا دکتر محمد حیدری به نقش مهم کمیسیون و وظایف خطیر این دفتر در قبال مسایل حقوقی پیش رو اشاره کرده و هدف اصلی این دفتر را کمک به اقشار ضعیف اجتماع در جهت رفع نیازهای حقوقی از طریق مشاوره...

 

ادامه مطلب

قانون جدید فرزند خواندگی در یک قدمی تصویب-دختران مجرد مادر می‌شوند

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 10 بهمن 1391 (0)نظرات :

 براساس آمارهای سازمان بهزیستی درحال حاضر فقط ۱۸ درصد کودکان بی سرپرست تحت پوشش این سازمان شرایط واگذاری به خانواده ها را دارند در حالی که در صورت تصویب قانون جدید شرایط واگذاری ۵۰ درصد کودکان فراهم می‌شود.

به گزارش مهر، در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ کودک در مراکز و خانه های کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی نگهداری می شوند که در شرایط فعلی فقط ۱۸ درصد کودکان شرایط داشتن سرپرست دائم و فرزند خوانده شدن را دارند.

همچنین بر اساس آمارهای سازمان بهزیستی ۹ درصد کودکان بهزیستی سر راهی و ۷ درصد آنان نیز معلول هستند و فقط ۱۸ درصد کودکان تحت پوشش شرایط فرزند خواندگی را دارا هستند و در مجموع سالانه حدود یکهزار کودک به خانواده های دارای شرایط واگذار می شوند. که البته سهم استان تهران نیز در سال جاری فقط حدود ۱۸۰ کودک بی سرپرست و ۱۰ کودک به صورت امین موقت بوده که به خانواده ها سپرده شده اند.

قانون فرزندخواندگی مربوط به ۳۸ سال قبل است...

ادامه مطلب

سال آینده زندانی مهریه نداریم

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 10 بهمن 1391 (0)نظرات :

 

 عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: تا پایان سال لایحه حمایت از خانواده و بند بدهکاران مالی از جمله مهریه به شکل قانونی درآمده و از سال آینده با زندانی مهریه مواجه نخواهیم بود.

 داستان مهریه کم‌کم به آخر می‌رسد و پایان این قصه بلند آزادی زندانیان آن است. این‌که در تمام سال‌های گذشته مهریه یکی از بحث‌برانگیزترین موارد سنت حسنه ازدواج به حساب می‌آمده شکی نیست، اما گذشت سال‌ها باعث نشد تا این بحث جنجالی به سرانجام مناسبی برسد، بلکه هر سال بیش‌تر از سال قبل مشکلات مهریه بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد.

نخستین‌بار در سال ۸۳ بود .....

 

ادامه مطلب