دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

کمپاین شاعران جهان برای توقف نسل کشی مردم هزاره در کویته ی پاکستان

توسط:IHRC4 دوشنبه 7 اسفند 1391 (0)نظرات :

 

شاعر هزاره کامران میرهزار می گوید پس از انتشار رسمی نامه 271 شاعراز88 کشور جهان برای توقف نسل کشی مردم هزاره وتبعیض سیستماتیک علیه آنان شاعرانی از کشورهای مختلف خواستار امضا این نامه و پیوستن به این جمع جهانی شاعران شده اند. از همین روی تصمیم بر این شد تا هنگام شروع حرکت بعدی شاعران جهان در این راستا، روند جمع آوری امضا برای این نامه ادامه داشته باشد و روز ۲۱ ماه مارچ برابر با روز بین المللی شعر، روز بین المللی مبارزه با تبعیض نژادی و روز بین المللی نوروز، نامه شاعران جهان با امضاهای جدید دوباره منتشر شود.

 

ادامه مطلب

حضور خبرگزاری مهر در دفتر منطقه4

توسط:IHRC4 چهارشنبه 2 اسفند 1391 (0)نظرات :

عصر روز چهارشنبه دوم اسفند ماه احسان تاجیک خبرنگارخبرگزاری مهر ،استاد دانشگاه و محقق تاریخ  در دیدار با مسئول دفتر منطقه4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی گزارش کاملی از اهداف وفعالیتهای کمیسیون تهیه کرد.

در این نشست زهرا امیری به لزوم ورود مطبوعات در مسایل حقوقی  ونقش رسانه ها در آگاه سازی مردم اشاره کرد.

وی افزود اگر مطبوعات به جای علاقه نشان دادن به حوادث وبزرگ نشان دادن اتفاقات اجتماعی به علل وقوع حوادث و جرائم نیز بپردازند بسیاری از مشکلات بزرگتر جامعه شکل نخواهند گرفت.

 مسئول دفتر منطقه4 با ییان مشکلات موجود در راه اهداف سازمانی کمیسیون حقوق بشر همکاری تمامی دستگاهها وارگانها و همفکری ونشست های علت یابی نقوص موجود در رفتارهای نا بهنجار اجتماعی را مسئله ای خواند که دیر یا زود باید به فکر دستگاههای مرتبط با رفتارهای اجتماعی خطور کند تا بتوان تحلیل درستی از دلایل وجوب این رفتار ها در دست داشت.