دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

بیانیه جامعه هنری درمحکومیت اقدام قطع برنامه های بروزن مرزی صدا وسیما

توسط:IHRC4 شنبه 29 مهر 1391 (0)نظرات :

جمعی از اعضای جامعه هنری در محکومیت اقدام خصمانه قطع برنامه‌های برون‌مرزی صداوسیما بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.
 
در بیانیه اعضای جامعه هنری کشور آمده است: اقدام خصمانه اخیر استکبار در قطع برنامه‌های برون‌مرزی صداوسیما روی ماهواره هاتبرد، برخلاف ادعای غرب مبنی بر آزادی جریان اطلاعات و آزادی بیان و نمونه دیگری از نقض آزادی بیان و نقض مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی است که کشورهای غربی آن را دنبال می‌کنند.
 

ادامه مطلب

بیانیه کارگروه حقوق کودک کمیسیون حقوق بشر اسلامی به مناسبت هفته جهانی کودک

توسط:IHRC4 شنبه 22 مهر 1391 (0)نظرات :

بنام خدا

بیانیه کارگروه حقوق کودک کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران به مناسبت روز حقوق کودک

( 16 مهر ماه 1391 )

1- نهادهای مختلف دولتی وغیر دولتی  و فعالان متنوع عرصه حقوق کودک، همه ساله در شانزدهم مهرماه، مقارن با روز بزرگداشت کودکان در جمهوری اسلامی ایران، در چهارچوب انجام وظایف و اشتغالات خود جهت صیانت از منافع عالیه اطفال و صیانت از کرامت انسانی تمامی کودکان و رشد استعدادهای خدادادی ایشان، فرصتی دوباره می یابند تا دغدغه های مطرح در زمینه حقوق کودک را بار دیگر مورد توجه قرار دهند وبررسی کنند ما در گستره جهانی حمایت از کودکان؛ بالاخص در زمینه های حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این گروه آسیب‌پذیر چه جایگاهی را به خود اختصاص داده‌ایم؟ ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های ما در این حوزه کدام‌ها هستند؟ چه مقامات، نهادها و ارکانی مسؤول تشخیص و تعیین این فرصت‌ها و چالش‌ها می‌باشند؟ بازوهای حمایتی، مالی، مشاوره‌ای، قضایی، سیاسی، فنی و خدماتی این مقامات و نهادها چه ارکانی هستند؟ تا چه میزان توانسته‌ایم در اجرایی نمودن حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی کودکان متعلق به مناطق و گروه‌های مختلف موفق باشیم؟ دستاوردها و برون دادهای ما در این حوزه طی یک ساله گذشته چه بوده است؟

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

حقوق بشر

توسط:IHRC4 دوشنبه 17 مهر 1391 (0)نظرات :

حقوق بشر حقوقی بنیادین و انتقال ناپذیر است که برای حیات نوع  بشر اساسی تلقی می‌شود.

تاکنون تعریف چندان دقیقی از حقوق بشر که مورد پذیرش عمومی باشد ارائه نشده و این امر خود مشکلی مهم برای تنظیم بین‌المللی آن بوده‌است. تعریف مذکور در بالا می‌تواند تصویری کلی ومبهم از ماهیت این حقوق به دست دهد. در هر صورت در نوشته‌های حقوقی امروزی حقوق بشر به نحو فزاینده‌ای در سه مقوله جداگانه تقسیم شده‌است:

  • حقوق نسل اول: حقوق مدنی و سیاسی
  • حقوق نسل دوم: حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی
  • حقوق نسل سوم: حقوق جمعی و گروهی

ادامه مطلب

وزیر ارشاد به ورامین آمد

توسط:IHRC4 جمعه 14 مهر 1391 (0)نظرات :

فقرمدیریتی درهنروشعر ورامین

  صبح امروز وزیرارشاد در راستای اختتامیه جشنواره ی ادبی پانزده خرداد به ورامین آمد.دکترحسینی درحالی به اتفاق هیئت همراه به ورامین آمد که خبری از شاعران ورامین در جشنواره نبود.پیش از این نیز شعر ورامین به صورت کاملا مستقل وباحمایت نشریات محلی اقدام به برگزاری جلسات هفتگی نقدو بررسی میکرده و عدم حمایت اداره ارشاد شهرستان از شاعران و تیرگی رابطه هنرمندان ومسئولین این شهر موجبات شرکت نکردن شاعران ورامین در این همایش را به وجود آورده است.

 

باپیگیری دفترمنطقه4رضایت اولیای دم گرفته شد

توسط:IHRC4 دوشنبه 3 مهر 1391 (0)نظرات :

مرداد ماه سال جاری خانواده جوانی به نام «م. آزادپور» بامراجعه به دفترکمیسیون حقوق بشرمنطقه 4واقع درورامین خواستارکمک درپرونده ی تصادف غیرعمد فرزندشان شدند.

ادامه مطلب

اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر

توسط:IHRC4 شنبه 1 مهر 1391 (0)نظرات :

اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر یک پیمان بین‌المللی است که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسیده و شامل ۳۰ ماده است که به تشریح دیدگاه سازمان ملل متحد در مورد حقوق بشرمی‌پردازد. مفاد این اعلامیه حقوق بنیادی مدنی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، و اجتماعی‌ای را که تمامی ابنای بشر در هر کشوری باید از آن برخوردار باشند، مشخص کرده‌است.

مفاد این اعلامیه از نظر بسیاری از پژوهشگران الزام‌آور بوده و از اعتبار حقوق بین‌الملل برخورداراست، زیرا به صورت گسترده‌ای پذیرفته شده و برای سنجش رفتار کشورها به کار می‌رود.

کشورهای تازه استقلال یافتهٔ زیادی به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر استناد کرده و آن را در قوانین بنیادی یا قانون اساسی خود گنجانده‌اند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سه سال پس از تأسیس سازمان ملل متحد، اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر را تصویب کرد و اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر، که هدف آن برقراری تضمین حقوق و آزادی‌های برابر برای همه مردم بود در ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ به تصویب رسید، روزی که اینک در سراسر جهان به عنوان روز بین‌المللی حقوق بشر گرامی داشته می‌شود.

.ادامه مطلب