دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد

توسط:IHRC4 چهارشنبه 26 آذر 1393 (0)نظرات :

همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین از ساعت 14 امروز چهارشنبه 26آذر همایش بررسی نوآوری های آیین دادرسی کیفری با سخنرانی دکتر محمد آشوری و با حضور وکلا، سر دفتران منطقه، معاونت حقوقی ادارت شهرستان، مسئولین شهرستان، اعضای شورای شهر و جمعی از دانشجویان واساتید رشته ی حقوق در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار شد.

 

 دکتر محمد آشوری ضمن قرائت بندهایی از مواد قانون آیین دادرسی کیفری جدید و مقایسه آن با قانون قدیم  ودلایل توجیه این تغییرات، روند پیشرفت  قانون گذاری در کشور را مورد تجزیه و تفسیر قرار داد.

 

 

 وی افزود نیاز امروز جوامع پیشرفته در زمینه تدوین و قانون گذاری الزاما صدور حکم در مسیر محکومیت نیست، بلکه به بررسی علل وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی پرداخته و سعی در پیش بینی وقوع جرم و پیشگری ازآن را دارد.

 

 

 

 ایشان اشاره کردند قوانین همواره با توجه به توسعه و پیدایش چالش های جدید زندگی بشری و پیچیدگی های مربوط به آن نیاز به بازپینی های اساسی دارند تا عدالت به طور کامل در جامعه محقق شود که  در این زمینه حقوقدانان وظیفه ی سنگینی در تدوین و پیاده سازی این قوانین بر عهده شان می باشد.

در ادامه خانم زهرا امیری متصدی دفتر منطقه4 نیز به ارائه گزارش فعالیتهای اخیر کمیسیون پرداخته و آشنایی آحاد جامعه با قوانین را لازمه توسعه ی مدنی یک جامعه و احقاق حقوق فردی وجمعی دانست.

 

 

 

در پایان، دکتر محمد آشوری با شرکت در جلسه پرسش و پاسخ  دانشجویان رشته ی حقوق دانشگاه علمی کاربردی ورامین به

 

برخی از سوالات آنان پاسخ دادند.

 

جلسه هماهنگی همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 25 آذر 1393 (0)نظرات :

 به همت دفتر منطقه چهار کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین ، بررسی جدیدترین تغییرات قانون آیین دادرسی کیفری با هدف درک بهتر قوانین و افزایش عدالت و قانون مداری با حضور دکتر محمد آشوری استاد برجسته حقوق دانشگاه تهران و جمعی از اساتید دانشگاهی ، معاونت های حقوقی ادارات و نیز سردفتران منطقه به انجام می رسد.

 در همین راستا روز گذشته جلسه هماهنگی همایش در دفتر معاونت حقوقی شهرداری ورامین برگزار و برنامه ریزی های لازم ترتیب اثر داده شد.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 ضمن تاکید بر آشنایی  آحاد جامعه با قانون؛ بررسی تغییرات اعمال شده در قوانین جدید را نیز لازمه ی جامعه ی پویای حقوقی دانست. وی افزود این همایش با همکاری گروه حقوق دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین در روز چهار شنیه 26 آذر ماه سال جاری از ساعت 14 در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار خواهد شد.

تلاش برای ایجاد انجمن تقریب مذاهب اسلامی در مصر

توسط:IHRC4 یکشنبه 16 آذر 1393 (0)نظرات :

احمد کریمه از اساتید دانشگاه الازهر مصر گفت: با وجود فشار تکفیری‌ها به وی به‌زودی انجمنی در این کشور تأسیس می‌کند تا در زمینه تقریب مذاهب اسلامی به فعالیت بپردازد.

وی که به دلیل سفر به ایران از سوی محافل تکفیری در مصر تحت فشار قرار گرفته است و به همین اتهام در آستانه محاکمه قرار دارد، در این باره گفت: من اگر به تل‌آویو و اسرائیل سفر کرده بودم این چنین مورد سؤال قرار نمی‌گرفتم.

استاد احمد کریمه که پیش از این به ایران سفر کرده و علاوه بر دیدار با آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و برخی علمای شیعه با علمای اهل‌ سنت در سنندج و تهران هم دیدار و گفت‌وگو کرده است، با اظهار رضایت از این دیدارها گفت: در مراکز علمی قم و تهران کرسی فقه اهل سنت وجود داشت و من در بعضی مساجد و دانشگاه‌های ایران از فقه اهل سنت گفتم، مردم و دانشجوها با فکر باز صحبت‌ها را می‌شنیدند و دیدم آنها به عقایدشان باور عمیق دارند، اما در مصر وهابی‌ها کاری کرده‌اند که اهل سنت از روبروشدن با اندیشه تشیع بترسند.

وی گفت: حرکت تقریب را دکتر شلتوت، شیخ وقت الازهر و مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی آغاز کرده‌اند و ان شاءالله ما آن را احیاء می‌کنیم تا نگذاریم نقشه آمریکا، موساد و عوامل آن‌ها در منطقه اجرا شود.

این استاد برجسته دانشگاه الازهر تصریح کرد: ما مذهب تشیع را به رسمیت شناخته‌ایم و در دانشگاه الازهر در درس فقه تطبیقی، شیعه را هم تدریس می‌کنیم، در دادگستری مصر هم خیلی از مواد قانون احوال شخصیه از فقه شیعه گرفته شده است. بعضی‌ها ارتباط و نشست و برخاست با غیر مسلمان‌ها را قبول دارند ولی تحت تاثیر آمریکا و اسرائیل مخالف رابطه با شیعیانند. مذهب تشیع به اهل بیت می‌‌رسد و امام صادق(ع)، استاد امام مالک و ابوحنیفه (از امامان اهل سنت) بوده‌اند. مذهب اهل بیت مایه افتخار ماست ولی وهابی‌های تکفیری جزو خوارجند و از نظر آن‌ها همه مسلمانان کافرند. گروه‌های تکفیری از احمد کریمه خواسته‌اند به علت سفر به ایران عذرخواهی و ابراز پشیمانی کند

دیده بان حقوق بشر: تخریب منازل فلسطینی ها جنایت جنگی است

توسط:IHRC4 یکشنبه 16 آذر 1393 (0)نظرات :

سازمان غیر دولتی بین المللی دیده بان حقوق بشر در گزارش جدید خود از رژیم صهیونیستی خواست تا هر چه سریعتر به تخریب منازل فلسطینان مظنون به انجام حملات علیه صهیونیست ها پایان دهد.

در این گزارش آمده است: سیاست رژیم صهیونسیتی در تخریب منازل فلسطینی ها غیر قانونی بوده و سبب بی خانمان شدن افراد بسیاری می شود که هیچ گونه اشتباه و جرمی مرتکب نشدند.

ارائه خدمات و مشاوره حقوقی رایگان به کلیه شهروندان جنوب شرق استان تهران

توسط:IHRC4 یکشنبه 16 آذر 1393 (0)نظرات :

ارائه خدمات و مشاوره حقوقی رایگان به کلیه شهروندان جنوب شرق استان تهران

 

ورامین - خبرگزاری مهر: متصدی دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی حوزه شهرستان ورامین گفت: دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی شهرستان ورامین آماده همکاری و ارائه خدمات و مشاوره حقوقی رایگان به تمامی اقشار و صنوف مختلف جنوب شرق استان تهران است.

ادامه مطلب