دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

برگزاری نخستین همایش کارگران ساختمانی ورامین

توسط:IHRC4 دوشنبه 7 ارديبهشت 1394 (0)نظرات :

 

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 4 همایش کارگران ساختمانی در روز کارگر در ورامین برگزار شد.

نخستین همایش کارگران ساختمانی در روز کارگر با همکاری دفتر کمیسیون منطقه 4  و انجمن صنفی کارگران ساختمانی  با حضور دکتر نقوی نماینده مردم ورامین  در محل فرهنگسرای رازی  برگزار شد.

 

  قاجار مسئول انجمن صنفی کارگران ساختمانی  ورامین  ضمن  ارج گذاری بر شان و مقام کارگران از لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی  و رفع مشکلات معیشتی و کاری این قشر زحمتکش سخن گفت و معزل اصلی این طبقه از اقشار جامعه را نبود کار دائم و حضوربی شمار اتباع خارجی به عنوان کارگر یا استاد معمار در کارگاههای ساختمانی دانست و افزود نباید شهرداری ها از این اتباع در پروژه های خود بهره بگیرند و کارگران ایرانی را ناخواسته به شغلهای کاذب سوق دهند.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر مستقر در ورامین با ایراد سخنرانی در خصوص حقوق متقابل بین کارگران وکارفرمایان لزوم آگاهی کارگران از حقوق خود را از جمله مسایل مهم این قشر قلمداد کرد.

 

در پایان دکتر نقوی عضو فراکسیون کارگری مجلس و نماینده مردم ورامین تا ساعاتی به سوالات کارگران پاسخ داد و خود را کارگر دانست وافزود از کودکی با کار سخت آشنا بوده و همواره در تمامی تصمیمات کلان در سمت کارگران قرار گرفته و از آنان حمایت تام نموده است.