سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

کمپین ایمن سازی 5.8 میلیون کودک عراقی در برابر فلج اطفال


بغداد، عراق، 24 اکتبر   -2016 - کمپین پنج روزه واکسیناسیون فلج اطفال در عراق برای واکسیناسیون حدود 5.8 میلیون کودک زیر سن پنج سالگی آغاز به کار کرده است.

در روز جهانی فلج اطفال و شعار "دو قطره می تواند یک زندگی را تغییر دهید،" کمپین  وزارت بهداشت عراق با حمایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) و یونیسف راه اندازی شد.

فلج اطفال یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که به سیستم عصبی حمله می کند.. کودکان زیر پنج سال سن  بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند، اما اگر به موقع ایمن سازی شوند، ازعفونت  می تو.ان جلوگیری کرد

ادامه مطلب.

نظرات - (0)

سوریه: سازمان ملل باید برای پایان دادن به پاکسازی غیر نظامیان در شرق حلب اقدام نماید


سازمان عفو بین الملل در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار اقداماتی برای پایان دادن به حملات بی امان به جمعیت غیر نظامی در شرق شهرستان حلب شد. این سازمان، تصاویر ماهواره ای جدید ازمقیاس تخریب وهمچنین کشتارشهروندان را ارائه  داد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

انجمن آمار سازمان ملل متحد خواستار حمایت برابری جنسیتی شد


24اکتبر 2016 ششمین انجمن جهانی آمار جنسیتی، در هلسینکی، فنلاند، راهی برای بهبود دادن وضعیت جنسیتی به منظور حمایت از سیاست های بهتر برای زنان و دختران و هدف پنجم  اهداف توسعه پایدار (SDGs)می باشد..

استفان Schweinfest، مدیر بخش آمار سازمان ملل در مصاحبه مطبوعاتی مطرح کرد:SDGs  با دارا بودن اهداف مستقل در برابری جنسیتی و تقریبا یک سوم از شاخص های مرتبط با تجزیه و تحلیل جنسیتی،  فشار قابل توجهی بر ظرفیدت آماری کشور ها به انجام می رساند.

انجمن، امسال را در برای جمع آوری، تولید، انتشار و استفاده از آمار جنسیتی اختصاص خواهد داد و این فرصتی  برای بررسی شکاف جنسیتی  خواهد بود.. شش تم زیر مورد توجه قرار خواهد رفت :

     توانمندسازی اقتصادی زنان (شاخص 1،5،8 )
     زنان و دختران مهاجر بین المللی
     خشونت علیه زنان و دختران
    ارزش نهادن به کار بدون مزد
     مشارکت سیاسی زنان، از جمله در سطح ملی

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف :حدود 385 میلیون کودک در فقر شدید به سر می برند.


نیویورک، 3 اکتبر   2016- طبق گزارش بانک جهانی ویونیسف، کودکان دو برابر بزرگسالان در فقر شدید بسر می برند. طبق این گزارش در سال 2013 ،19.5 درصد از کودکان در کشورهای در حال توسعه در خانواده هایی که به طور متوسط درآمد روزانه  آنها $1.90 یا کمتر می باشد، زندگی می کنند .در سطح جهانی، تقریبا 385 میلیون کودک در فقر شدید زندگی می کردند.

کودکان بیشترین تاثیر پذیری را دارند . اگرچه آنها در حدود یک سوم جمعیت مورد مطالعه  را تشکیل می دهند، اما نیمی از آنها درفقربسر می برند. کودکان جوان بیشتر در معرض خطر هستند. بیش از یک پنجم از کودکان زیر پنج سال در جهان ، در کشور های درحال توسعه در خانواده های بسیار فقیرزندگی می کنند

ادامه مطلب-

نظرات - (0)

یونیسف : در کشور جنگ زده یمن:، دو میلیون کودک از دسترسی به مدرسه محروم هستند


نهادبین المللی کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، می گوید خشونت و در گیری،موجب شده بیش از دو میلیون کودک به مدرسه دسترسی نداشته باشند .

روز سه شنبه، نماینده یونیسف دریمن ، جولین Harneis، گفت: 350000 کودک در سال گذشته در درگیری ها، ازهیچ آموزشی برخودار نبودند .

وی ادامه داد: "کودکان در راه مدرسه و یا در مدرسه کشته شده اند. طرفین درگیر باید  کودکان و مدارس راخارج از آسیب نگه دارند."
عربستان سعودی یمن از ماه مارس سال 2015 ، ائتلاف نظامی علیه این کشور به منظوربازگرداندن قدرت به دولت سابق یمن، یکی از متحدان نزدیک ریاض، راه انداخته است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)