سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

یونیسف: افزایش دو برابری کودکان کار در عراق


یونیسف می گوید: نزدیک به یک پنجم مدارس به دلیل درگیری ها بسته شده است و تقریبا 3.5 میلیون کودک سن مدرسه ، دسترسی به آموزش و پرورش ندارند.
مطابق گزارش آژانس کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، تخمین زده می شود بیش از نیم میلیون کودک عراقی مشغول به کار هستند

تعداد کودکان کار، در حال حاضر ، بیش از 575،000 است، از سال 1990، از زمان حمله عراق به کویت، دو برابر شده است،

در ادامه این گزارش آمده است :از آغاز سال 2014، حدود 10 درصد از کودکان عراقی - بیش از 1.5 میلیون نفر- مجبور به ترک خانه های خود، به دلیل خشونت ها شده اند. در سال 2014، گروه دولت اسلامی داعش کنترل مناطق بزرگی از شمال و غرب عراق را بدست گرفته است

ادامه مطلب

ا

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : تقریبا نیمی از زنان هند قبل از سن 18 سالگی ازدواج می کنند


دهلی نو: یک سوم از کودکانی که در سن کودکی در دنیا ازدواج می کنند، در هند وجود دارند. حدود نیمی از زنان هندی، قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند ، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و یا صندوق جمعیت ملل متحد گفته است. 47 درصد از دختران در هند زیر 18 ازدواج کرده اند،.
یونیسف می گوید: ازدواج کودکان نقض حقوق کودک می باشد که دارای تاثیر منفی بر رشد، سلامت، رشد ذهنی و عاطفی، و فرصت های آموزش و پرورش است. این نیز برجامعه تاثیر می گذارد  وچرخه فقر را تقویت وباعث استمرار تبعیض جنسیتی، بی سوادی و سوء تغذیه و همچنین باعث رشد تولد و نرخ مرگ و میر مادران می باشد.

در مناطق روستایی هند، عملاعلیرغم  وجود منع قانونی، ازدواج کودکان همچنان ادامه دارد

صندوق جمعیت ملل متحد در بیانیه ای می گوید نوجوانان 21 درصد از جمعیت هند را تشکیل می دهند، که دختران 48 درصد  آن را تشکیل می دهند- یعنی حدود 115 میلیون نفرمی باشند..

ادامه مطلب

نظرات - (0)

عفو بین الملل : صدها نفر توسط نیروهای امنیتی در مصر ناپدید شده اند


بر اساس گزارش عفو بین الملل ، در پرجمعیت ترین کشور جهان عرب ، مصر، صدها نفر از مردم،  شکنجه یا ناپدید شده اند.
همانطور که دولت اذعان می کند کودکان، دانش آموزان، فعالان سياسى و معترضان بدون اینکه ردی ازآنها باشداز میان رفته اند . بسیاری از آنها برای ماه ها در یک زمان با چشم بند و دستبند نگه داشته شده اند و حداقل 34،000 نفر در زندان وجود دارند.

.
بسیاری از کسانی که "ناپدید" شده اند حامیان محمد مرسی، رئيس جمهور منتخب دموکراتیک اخوان المسلمین که در جولای 2013 سرنگون شد بوده اند که در نهایت به جای آن رئيس جمهور عبد فتح السیسی بر سر کار آمد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

گزارش جدید سازمان ملل متحد از توقف پیشرفت در برابر ویروسHIV


  -جولای  ، 2016        در سطح جهانی، آلودگی به ویروس HIV در میان بزرگسالان و کودکان به  میزان 40 درصد، از زمان اوج آن در سال  1997 ، کاهش یافته است، اما با توجه به گزارش جدید سازمان ملل متحد، این کاهش برای حداقل پنج سال در میان بزرگسالان متوقف شده است..

برنامه مشترک سازمان ملل متحد در HIV / ایدز (UNAIDS) نشان می دهد که حدود 1.9 میلیون بزرگسال هر سال به مدت حداقل پنج سال گذشته به ویروس اچ آی وی آلوده شده اند و آلوذه گی های جدید اچ آی وی در میان بزرگسالان در بعضی از مناطق در حال افزایش است.

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

گروه های مدافع حقوق بشر خواستار تعلیق عضویت عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند .


گروه های مدافع حقوق بشر ، عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر طی بیانیه ای مشترک خواستارتعلیق عضویت آن کشور ازشورای حقوق بشر، برای نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر، شدند.

بیانیه همچنین عربستان سعودی را به استفاده مکرر از بمب های خوشه ای در مناطق مسکونی متهم کرد.

عربستان سعودی مارس 2015 در تلاش برای عقب راندن شورشیان حوتی که کنترل وسیعی از کشور یمن را بدست گرفته بودند، نبرد گستردهای را آغاز کرد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)