سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

کمپین آموزش در مناطق بحرانی به همکاری یونیسف و اتحاد اروپا


16 می 2015 - صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف و  اتحادیه اروپا (EU)  از راه اندازی یک کمپین آگاهی عمومی رسانه ای جدید با هدف تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش برای کودکان متاثراز شرایط اضطراری و سخت خبر داد .

کمپین   EmergencyLessons به طور خاص با هدف مردم 25 سال وجوان تر، در یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، اسلوونی، اسلواکی و انگلستان به نمایندگی از میلیون ها کودکان و نوجوانانی که آموزش  خود را بخاطرشرایط اضطراری از دست داده اند، تشکیل شده است.

 مدیر اجرایی یونیسف آنتونی اظهار داشت: افراد جوان بهتر از هر کس اهمیت آموزش و پرورش را در آینده خود درک کنند. علاوه بر مسئله آموزش،  کودکان بیشتر در معرض سوء استفاده و استثمار و استخدام نیروهای مسلح هستند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف: کشته شدن25 کودک فلسطینی توسط اسرائیل در سه ماه گذشته


خبرگزاری اهل بیت - صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گزارش داده است که ارتش اسرائیل، 25 کودک فلسطینی را در سه ماه گذشته از 2015 کشته است و نگرانی خود را در مورد افزایش دستگیری و زندانی کودکان بیان شده است.

یونیسف اظهار داشت که 25 کودک فلسطینی، از جمله پنج دختر به ضرب گلوله کشته شده اند و 1310 کودک در نقاط مختلف از فلسطین اشغالی زخمی شده اند.

23
کودک در کرانه غربی و اورشلیم و 2 نفر در نوار غزه کشته شدند..

 

علاوه بر این، یونیسف نگرانی عمیق خود را در مورد تعداد کودکان فلسطینی بازداشت شده ، بین سنین 12 و 17، که توسط اسرائیل زندانی شده اند ابراز داشت ، و افزود که تعداد کودکان زندانی به   422 نفر  تا پایان دسامبر 2015 رسیده است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : وضعیت مواد غذایی یمن در آستانه فاجعه انسانی


12 می 2016- سازمان ملل هشدار داد: وضعیت موادغذایی و تغذیه در یمن، این کشور را با یک فاجعه انسانی روبرو کرده است مگر اینکه بودجه فوری برای سازمان غذا و کشاورزی (FAO) برای رساندن کمک های به موقع در ماه آوریل /  فصل غلات، کاشت ، ماهیگیری فصل تابستان و واکسیناسیون دام ها قبل از زمستان تامین شود.

FAO در اوایل این هفته گزارش داده است : حدود 14.4 میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت یمن ، نیازفوری به غذا و کمک های امرار معاش دارند. حجم مواد غذایی مورد نیاز در یمن بسیار بیشتر از انجه  فعالان بشردوستانه تامین می کنند، می باشد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یمن: ادامه مذاکرات صلح سازمان ملل متحد با اتفاق نظر در برخی ازموضوعات


14 می 2016- درادامه مذاکرات صلح یمن که در حال حاضر در کویت تشکیل می شود، نماینده سازمان ملل متحد تاکید کرد دو هیئت نمایندگی برای پر کردن شکاف های موجود و  برای رسیدن به اتفاق نظر در برخی از مسائل و موضوعات تلاش کنند .

فرستاده ویژه سازمان ملل همجنین  اشاره کرد که نیاز است که مقام ارشد دوهیئت و نمایندگان ارشد مسائل امنیتی و سیاسی برای توافق تلاش کنند

ادامه مطلب.

 

نظرات - (0)

شروع به کارصندوق آموزش در اجلاس سران جهانی بشردوستانه سازمان ملل متحد


16 می 2016 - نماینده سازمان ملل متحد درآموزش امروز اعلام کرد- در اجلاس جهانی بشردوستانه هفته آینده، بیش از 100مقام عالی از کشورهای جهان، شرکت ها و افراد خیر خواه برای دستیابی به یک موفقیت بزرگ، در تلاش برای کمک به میلیون ها کودک که مسئله آموزش آنها به علت درگیری ها و بلایای طبیعی مختل شده است، تشکیل جلسه می دهند.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد ، گوردون براون در مقر سازمان ملل در نیویورک در پاسخ به خبر نگاران گفت، "این طرح به منظور رفع نیازهای 30 میلیون دختر و پسر آواره، بزرگترین جمعیت دختران و پسران بی خانمان از سال 1945 می باشد- 20 میلیون نفر از آنها هیچ انتخاب در حال حاضر ندارند و قادر به رفتن به مدرسه نیستند،"

ادامه مطلب

نظرات - (0)