سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

بان کی مون: راه حل" دو دولت" به طور غم انگیزی غیر ممکن تر از همیشه است.


18 آوریل 2016 -دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون، امروزدر شورای امنیت هشدار داد که راه حل" تشکیل دو دولت"، درهمزیستی مسالمت آمیز فلسطین و اسرائیل، با استناد به خشونت های جاری، شهرک سازی اسرائیل، تخریب خانه های فلسطینی و عدم وجود وحدت فلسطین ها،  به نظر غیر ممکن می باشد.

"برای بیش از شش ماه، اسرائیل و سرزمین های اشغالی فلسطین شاهد افزایش خشونت و حملات تروریستی فردی بوده است .وی اشاره کرد که بیش از دوازده اسرائیل و دویست فلسطینی کشته شده اند.

وی ضمن استقبال از تلاش های مشترک فلسطین و اسرائیل به کاهش تنش در هفته های جاری، خواستار بالا بردن مذاکرات  رهبران اسراییل و فلسطین و شرکت در یک گفتگوی سازنده برای اعتماد بیشتر، شد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

اعلام نماینده سازمان ملل ازتاخیر مذاکرات صلح در یمن


18 آوریل 2016   -  نماینده سازمان ملل متحددر یمن اعلام کرده است که مذاکرات صلح یمن که قرار بود امروزدر کویت شروع شود، به تعویق افتاده است.

اسماعیل اولد شیخ احمد، فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل برای یمن؛ در یک مصاحبه مطبوعاتی، ازدولت یمن وحضور هیئت آن تشکر کرد.

وی در ادامه  گفت: "من امیدوارم که انصار الله و حزب خلق، این فرصت را که می تواند موجب نجات جان  مردم و پایانی بر خشونت های این کشور باشد، ازدست ندهند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف :کودکان پناهنده در اروپا نیازمند به حفاظت بیشتر در برابرقاچاقچیان می باشند


سازمان کودکان سازمان ملل، یونیسف روز سه شنبه اعلام کرد بحران پناهندگان در اروپا یک "فرصت کسب و کار بزرگ" برای قاچاقچیان انسان ایجاد کرده است و دولت ها باید مسیرهای قانونی  برای حفاظت از کودکان پناهنده را گسترش دهند.

تعداد فرزندان مهاجر در اروپا افزایش یافته است و تعداد این کودکان، بیش از یک سوم از تمام پناهندگان و مهاجران را تشکیل می دهد.

بیش از یک میلیون نفر از مردمی که از درگیری ها گریخته اند  ، عمدتا از طریق یونان، سال گذشته به اروپا وارد شده اند .اتحادیه اروپا در حال اجرای یک توافقنامه  است  که همه مهاجران را به ترکیه برگرداند.

معاون مدیر اجرایی یونیسف ،لیلی Capraniاظهار داشت :

"ما می دانیم که هزاران کودک وجود دارند  که شناسایی نشده اند و ما هیچ اطلاعی از وضعیت آنها نداریم ".

وی ادامه داد: که اگر چه تمام کودکانی که شناسایی نشده اند لزوما توسط قاچاقچیان انسان مورد بهره برداری قرار نگرفته اند، اما اروپا باید سیستم حفاظت از را کودکان تقویت و مسیرهای قانونی مانند الحاق به خانواده هایشان را گسترش دهد

ادامه مطلب

نظرات - (0)

دبیر کل سازمان ملل متحد بعدی باید در برابر نقض حقوق بشر ایستادگی کند


سازمان عفو بین الملل و شش سازمان حقوق بشر، به منظور بازگرداندن اعتبار سازمان ملل متحد در مورد حقوق بشر آسیب دیده در بحران های بزرگ مانند سوریه، عراق، یمن و سودان جنوبی هشت اولویت را برای دبیر کل بعدی سازمان ملل مطرح کردند .

سازمان عفو بین الملل و شش سازمان بین المللی هشت اولویت را برای دبیر کل بعدی سازمان ملل  مطرح کردنند:

-ارائه مذاکرات جدید برای مسئله پناهندگان و مهاجران

-جلوگیری و پایان دادن به جنایات گسترده

-دفاع از جامعه مدنی

-دفاع از مردم به حاشیه رانده شده

-تضمین برابری جنسیتی

-مقابله با مصونیت از بی کیفری

-پایان مجازات اعدام

-تقویت تاثیر سازمان ملل در مسئله حقوق بشر

-شروع به کار سازمان های غیر دولتی به عنوان نهادهای حقوق بشری

ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد: 75000 فلسطینی پس ازدر گیری های سال 2014 اسرائیل آواره شده اند


سازمان ملل متحد می گوید: 75،000 فلسطینی در نوار غزه ، یعنی کمتر از دو سال پس از جنگ 50 روزه ارتش اسرائیل  به این مناطق، آواره شده اند. دفتر سازمان ملل متحد درامور انسان دوستانه (UNOCHA) در گزارش روز دوشنبه  اظهار داشت که نزدیک به 500،000 نفر از مردم غزه ، یعنی بالغ بر 28 درصد از جمعیت این منطقه، از خانه های خود در سال 2014  پس ازجنگ اسرائیل آواره شده اند. در ادامه این گزارش آمده است که 23 درصد از مردم غزه هنوز در خانه های تخریب شده خود زندگی می کنند، و نزدیک به نیمی از خانواده های آواره  یعنی ((47 درصد از مردم آواره ،غذای کافی برای خوردن ندارند.

 UNOCHA  بیشتر گفته بود ، بیش از 1500 کودک در جنگ 2014 یتیم شدند، و 551 کودک جان خود را از دست داده و  3436 مجروح و تعداد زیادی از کودکان غزه در حال حاضر معلول زندگی می کنند.

در تابستان سال  2014 در اثر جنگ رژیم اسرائیل با غزه . بیش از2200  فلسطینی کشته شدند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)