سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

سازمان ملل متحد : تلفات متناوب و سخت مردم عراق در ماه نوامبر


با توجه به آماری که به تازگی توسط هیات اعزامی سازمان ملل متحد در عراق منتشر شد، ماه گذشته، عراق شاهد هزاران کشته وزخمی بوده است .

یان کوبیش، نماینده ویژه سازمان ملل و رئیس یونامی، با اشاره به آخرین آمار این ماموریت، که نشان می دهد که 2885 عراقی کشته و 1380 دیگر زخمی شدند، گفت: "آمار تلفات، دردآور است.

"آقای کوبیش در ادامه بیان داشت : در موصل و مناطق تحت کنترل داعش، از تاکتیک های شریراز جمله استفاده از خانه های غیر نظامی به عنوان اهداف نظامی، و همچنین ربودن مردم غیر نظامی، به عنوان سپر انسانی، استفاده می شود.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

فرستاده سازمان ملل هشدار داد: لایحه قانونی بودن شهرک سازی اسرائیل، چشم انداز صلح اعراب و اسرائیل را آسیب می رساند


فرستاده سازمان ملل در امورصلح  خاور میانه، امروز در برابر حرکت اسرائیل به اتخاذ لایحه قانونی، به منظور حفاظت از شهرک ها و پایگاه های غیر قانونی ساخته شده بر روی اموال فلسطینیها در کرانه باختری هشدار داد. اما برخی گفته اند می تواند یک گام به سوی الحاق این منطقه است.

وی تصریح کرد که تمام فعالیت های شهرک سازی تحت قوانین بین المللی غیرقانونی است . روسیه، سازمان ملل متحد، ایالات متحده و اتحادیه اروپا - شهرک سازی را یکی از موانع اصلی صلح می دانند 

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : کمک های بشردوستانه جهانی 2017 ، نیازمند به ثبت بودجه 22.2 میلیارد دلاری


دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه (OCHA) امروز گفت: جهان مواجه است با بحران انسانی که نیاز به ثبت  22.2 میلیارد دلار برای سال 2017 به منظور پشتیبانی از 93 میلیون نفر از مردم آسیب پذیر و حاشیه نشین می باشد.

وی ادامه داد:" بحران های انسانی امروز بیشتر از هر زمان، از تاسیس سازمان ملل متحد میباشد،"

آقای اوبراین،  معاون دبیر کل ادر مور بشردوستانه، گفت: این بودجه در حمایت از برنامه کمک های غذایی  مردم چاد، سودان جنوبی  و حفاظت از مردم آسیب پذیر سوریه، عراق و یمن می باشد، 

 

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف: کمپین حمایت از آموزش کودکان و جوانان متاثر از بحران ها


صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف): در اثرعواقب جنگ، بلایای طبیعی و شرایط اضطراری دیگر، نزدیک به دو میلیون کودک در 20 کشور در سراسر جهان، با همکاری کمیسیون اروپا ، قادر به ادامه تحصیل خود شده اند.

معاون اجرایی یونیسف ، جاستین فورسیت در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: "کودکان در بدترین شرایط، برای ادامه آموزش آماده می شوند . "

از 462 میلیون کودک و جوانی که  در کشورهای بحران زده زندگی می کنند ، حدود 75 میلیون ناامید از حمایت های آموزشی می باشند. با این حال، آموزش  همچنان به عنوان یکی از بخش های کم بودجه در حمایت های بشردوستانه است. در حال حاضر، کمتر از دو درصد از بودجه کمک های بشردوستانه جهانی را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

بان خطاب به شورای امنیت: منابع آبی، دلیل همکاری هستند نه جنگ


با توجه به اینکه سه چهارم کشورهای عضو سازمان ملل دارای رودخانه یا دریاچه مشترک با همسایگان خود هستند ، دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون، امروز ارزش منابع آبی به عنوان دلیلی برای همکاری و نه درگیری معرفی کرد.

آقای بان خطاب به اعظای شورای امنیت گفت : نیاز به هماهنگی در مدیریت آب، به ویژه برای بیش از 260 رودخانه  بین المللی و حداقل  بسیاری از سفره های آب وجود دارد.

با توجه به گزارش صادر شده ، همانطور که در گذشته اختلافات در مورد نفت و زمین بود، اختلافات های آینده می تواند ، بر سر آب باشد. این مباحث می تواند فرصتی برای همکاری باشد.

نظرات - (0)