سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

تیرگی شرایط حقوق بشردر بحرین


با اعلام لغو تابعیت روحانی برجسته شیعه، شیخ عیسی قاسم، به جرم"ایجاد یک محیط  افراط کرای فرقه ای"  و ادعای "تشویق فرقه گرایی و خشونت"، توسط وی، ،  در واقع حاکمیت بحرین موجب دامن زدن به تفرقه در بحرین شده است.

تصمیم بحرین بدان معنی است که شیخ قاسم را می توان تبعید کرد. دیده بان حقوق بشر گفت :مقامات هیچ مدرکی  علیه او در تایید اتهامات وی ندارند. از جولای 2014، طبق گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ، بحرین بیش از 250 نفر ازحق تابعیت، محروم کرده است

ادامه مطلب.

نظرات - (0)

نقض حقوق بشر در ترکیه


هر روز اخبارسرکوب و نقض حقوق بشر در ترکیه (روزنامه نگاران حامی معترضان کرد دستگیرشده، در 21 ژوئن)، که اخیرا دستگیر و بازداشت شده اند، شنیده می شد.

 Sebnem Korur Fincanci  ه همراه با فعالان حقوق بشر، ارول Onderolu   و احمد Nesin. دکتر Fincanci  کار خستگی ناپذیری را درحمایت از این بازماندگان شکنجه در ترکیه انجام داده اند. وی نقش مهمی در ایجاد استاندارد بین المللی پزشکی درتهیه گزارش قانونی و پزشکی، ازارزیابی شکنجه ها داشته است، وی عضوگروه کارشناسی پزشکی بین المللی است. او به طور گسترده در مورد شکنجه و اخلاق پزشکی در ترکیه و جاهای دیگر ودر مورد معاینات پس از مرگ از گورهای دسته جمعی در بوسنی. نوشته است، مدیر اجرایی، آزادی از شکنجه، سوزان مونرو گفت:  این شرم آور است که چنین مدافع دموکراسی، بازداشت شده است. او و همکارانش باید فورا آزاد شوند و ما از دولت بریتانیا مصرانه می خواهیم که با فشار بر دولت ترکیه ، به عنوان یک مسئله فوری اقدام کند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

فقر و مهاجرت از نتایج بحران پناهندگی


 تصاویر مردم سوری که در حال  فراراز خانه های خود و در جستجوی امنیت در اروپا هستند، نشان دهنده جابجایی گسترده در سطح جهان می باشد.آژانس پناهندگان سازمان ملل  UNHCR، اعلام کرد: جابجایی بیش از 65 میلیون نفر در سال 2015 ، به بالاترین سطح خود رسیده است . بسیاری از این حابجایی ها،در کشورهای در حال توسعه در مناطق خود می باشد.

این در حالی ست که آمار آوارگان داخلی، از افزایش 40,800,000 میلیون  در سال2016، یعنی    2.8 میلیون تا پایان 2015 خبر می دهد.
با توجه به مقیاس رو به رشد بحران ، نیاز مبرم به اطلاعات در مورد پناهندگان و مهاجران به عنوان یکی از موضوعات توسعه و نه فقط  به عنوان یکی از نگرانی های بشر دوستانه خواهد بود.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف : هزاران کودک به تنهایی از آفریقا به اروپا سفر می کنند،


طبق گزارش یونیسف، در پنج ماه نخست سال جاری، بیش از 7000 کودکان بی سرپرست از شمال آفریقا به ایتالیا سفر کرده اند، مسیری که در هفته های اخیر از شلوغ ترین و مرگبارترین مسیربرای مهاجران به اروپا تبدیل شده است.

یونیسف گفت این کودکان مورد استفاده قاچاقچیان انسان هستند، اغلب آنها را مورد استثماروسوء استفاده از جمله تجاوز جنسی، کار اجباری و ضرب و شتم قرار می گیرند

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل : ارتکاب نسل کشی علیه ایزدی توسط ISIS


بازرسان حقوق بشر سازمان ملل متحد می گویند :مبارزان دولت اسلامی عراق و شام ، داعشISIS)  )، در حال ارتکاب نسل کشی علیه جامعه ایزدی در عراق و سوریه هستند،.

 کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد در سوریه، در گزارش روز پنجشنبه گفت که بیش از 3200 زنان و کودکان ایزدی عمدتا در سوریه توسط داعش به عنوان برده جنسی نگهداری می شوند.

با توجه به گزارش سازمان ملل متحد، ستیزه جویان داعش برای نابودی ایزدی ها و کشتار جمعی آنها در اوت  2014  به منطقه سنجارعراق حمله کردند.

در این گزارش که بر اساس مصاحبه بازماندگان بدست آمده، داعش "به دنبال پاک سازی ایزدی ها از طریق کشتار، بردگی جنسی، بردگی، شکنجه و رفتار غیرانسانی تحقیرآمیز می باشند.

ادامه مطلب

 

.

نظرات - (0)