شنبه 21 دی 1392

برگزاری همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده در تبریز

همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده پنجم اسفندماه

با مشارکت کمیسیون حقوق بشراسلامی در تبریز برگزار می شود

فراخوان مقاله برای همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده در تبریز

همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده در 5 اسفند ماه سال جاری با مشارکت کمیسیون حقوق بشراسلامی و 23 ارگان و دانشگاه درتبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی ، حسین دشتی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و رئیس برگزاری این همایش، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده ، آسیب شناسی اجتماعی فرهنگی خانواده و راه های مقابله با آن، تقویت نهاد خانواده در مواجهه با برخی پدیده های نوظهور و شناسائی فرصت ها و تهدیدهای نهاد خانواده است.

وی افزود: این همایش با مشارکت 24 ارگان و دانشگاه منطقه شمال غرب کشور از جمله کمیسیون حقوق بشراسلامی در محل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برگزار می شود. حسین دشتی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و رئیس برگزاری همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده در تبریز

وی ضمن دعوت از صاحب نظران و کارشناسان خانواده برای ارسال مقاله به این همایش تاکید کرد: علاقمندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ  25 بهمن ماه به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

دشتی با اشاره به اینکه همایش سلامت روانی، عملکرد و تحکیم نهاد خانواده در پنج محور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: آسیب شناسی اجتماعی فرهنگی نهاد خانواده، چالش ها و راهکارهای توانمندسازی نهاد خانواده، زنان سرپرست خانوار و کارکرد خانواده، سبک زندگی و تحکیم نهاد خانواده و نیز جایگاه مددکاری اجتماعی در تحکیم خانواده های تحت پوشش از جمله محورهای این همایش است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی یادآور شد: تعدادی از مسئولان کشوری  و اساتید حوزه و دانشگاه در این همایش حضور می یابند.

گفتنی است علاوه بر کمیته امداد امام خمینی(ره) و کمیسیون حقوق بشراسلامی ، استانداری آذربایجان شرقی ، اداره کل دادگستری استان ، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی ، دانشگاه تبریز ، دانشگاه آزاداسلامی ، دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان ، دانشگاه علوم اقتصادی ، معاونت دانش و پژوهش سپاه عاشورا ، دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی ، سازمان مدیریت صنعتی استان ، مرکز آموزش علمی و کاربردی سازمان هلال احمر آذربایجان شرقی ، اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی ، اداره کل تعاون ، رفاه و امور اجتماعی ، شورای اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری کلانشهر تبریز ، اداره کل آموزش و پرورش استان ، بهزیستی ، موسسه فرهنگی و هنری آذرپویش تدبیر و موسسه آموزشی عترت نور سبحان در برگزاری این همایش ملی مشارکت دارند.

(0)نظرات توسط: TABRIZ
دوشنبه 16 دی 1392

کارگاه آموزشی «حقوق اقلیتها از منظر اندیشه اسلامی،نظام حقوق موضوعه ایران و موازین بین المللی»

 

کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار می کند:

کارگاه آموزشی

«حقوق اقلیتها از منظر اندیشه اسلامی،نظام حقوق موضوعه ایران و موازین بین المللی»

در چارچوب برنامه های آموزشی ادواری کمیسیون در حیطه های مختلف حقوق انسانی وپیرو نیاز سنجی انجام شده مبنی بر ضرورت ارتقاء آگاهی های تخصصی در زمینه مباحث حقوق اقلیتها، کارگاه آموزشی حاضر با حضور اساتید وصاحبنظران این حوزه برگزار می شود.

محورهای موضوعی:

1- بررسی ماهیت حقوق اقلیتها و تعامل آن با نظام حقوق بشر

2- آشنائی با حقوق خاص اقلیت ها در اسناد بین المللی

3- آشنائی با سازوکارهای بین المللی تخصصی مربوط به حقوق اقلیت ها

4- مروری بر حقوق اقلیت ها در اندیشه اسلامی و سیره اولیای دینی

5-  بررسی چارچوب های حقوق اقلیتها در نظام حقوق موضوعه ایران

6- آشنائی با برخی تجربیات موفق کشورها در زمینه ارتقاء حقوق اقلیت ها و تقویت همبستگی ملی.

اساتید و مدرسین: دکتر سید محمد هاشمی، حجت الاسلام والمسلمین محمد سروش محلاتی، دکتر اسعد اردلان،دکتر محمد تقی عابدی دکتر محمد کاظم سجاد پور، دکتر ستار عزیزی، دکتر سید علی محمودی،دکتر علی خرم و برخی اساتید دیگر.

 زمان برگزاری:   26   /10/ 92   از ساعت 30/8 الی 20

 مکان:   دفترمرکزی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

 شرائط شرکت و تسهیلات کارگاه:

برای حفظ ویژگی کارگاهی و مشارکت مجموعه شرکت کنندگان در بحثهای مطروحه ، حداکثر تعداد 45 نفر بر اساس شرائط علمی بهتر، پذیرش خواهند شد. دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترای حقوق و رشته های مرتبط و یا مسئولان امور اقلیتها در نهادهای رسمی، اولویت در پذیرش دارند.

متقاضیانی که مورد پذیرش قرار گیرند برای شرکت در کارگاه لازم است مبلغ 30 هزار تومان به شماره حساب(0303708819008) بنام کمیسیون حقوق بشر اسلامی نزد بانک صادرات شعبه ابن یمین واریز وفیش آنرا از طریق پست یا دورنگار و یاایمیل به دبیرخانه کمیسیون ارسال دارند.

به شرکت کنندگان در کارگاه لوح فشرده ای مشتمل بر مجموعهای از مقالات واسناد تخصصی حقوقی مربوط به حقوق اقلیتها تقدیم خواهد شد. پذیرائی صبح وعصر وناهار نیز از جمله تسهیلات این برنامه است.

در هر عنوان موضوعی کارگاه،دو استاد ارائه دیدگاه خواهند داشت سپس بحث های مشارکتی انجام خواهد شد.

در پایان کارگاه،گواهی شرکت در این برنامه علمی تقدیم شرکت کنندگان خواهد گردید.

افراد شایسته این کارگاه در برنامه های آتی کمیسیون در زمینه حقوق اقلیتها مورد استفاده علمی قرار خواهند گرفت.

آخرین مهلت ثبت نام اولیه ،پایان وقت اداری مورخ 20/10/92  می باشد.پذیرفته شدگان در کارگاه طی روزهای بیستم الی بیست و چهارم دیماه نسبت به واریز مبلغ فوق الذکر اقدام خواهند نمود.

آدرس کمیسیون:تهران- سید خندان - ابتدای سهرودی-کوچه قرقاول- پلاک 2

تلفن:4-88529742   دورنگار:88768807   ایمیل: ihrc@ihrc.ir  یا  ihrciran@yahoo.com 

 دفتر آموزشی و پژوهشی کمیسیون حقوق بشر اسلامی

(0)نظرات توسط: TABRIZ
شنبه 7 دی 1392

تجليل استاندار آذربايجان شرقي از فعاليت هاي بشردوستانه کميسيون حقوق بشراسلامي

بناي دولت تدبير و اميد، تحقق حقوق شهروندي و حقوق بشر در جامعه مي باشد

تجليل استاندار آذربايجان شرقي از فعاليت هاي بشردوستانه کميسيون حقوق بشراسلامي

حضور کميسيون حقوق بشراسلامي در خانه ستارخان با نام  صاحب آن همخواني دارد

جايزه ملي حقوق بشر مي تواند در ارتقاي حقوق بشر در جامعه نقش اساسي داشته باشد

دکتر اسماعيل جبارزاده  استاندار آذربایجان شرقی در ديدار مهندس وحيد کاظم زاده دبير کميسيون حقوق بشراسلامي در شمالغرب کشور

استاندار آذربايجان شرقي گفت: جايزه ملي حقوق بشر کميسيون حقوق بشراسلامي مي تواند در ارتقاي حقوق بشر در جامعه نقش اساسي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر اسماعيل جبارزاده در ديدار مهندس وحيد کاظم زاده دبير کميسيون حقوق بشراسلامي در شمالغرب کشور با بيان اينکه متعهد شده ايم  آذربايجان را به جايگاه اوليه خود باز‌گردانيم افزود: ما هيچ چيز در استان کم نداريم، مهم‌ترين سرمايه استان ما نيروي انساني فوق‌العاده مومن و متعهد است که در سه دهه گذشته وفاداري خود را به انقلاب اسلامي اثبات کردند و نيروهاي متخصص نيز در تمام زمينه‌ها براي رشد و تعالي استان لازم است.

وي با بيان اينکه ما آمده‌ايم تمام انسان‌هاي متعهد و متخصص را فارغ از وابستگي‌هاي جناحي آنها به سر کار برگردانيم افزود: امروز براي ما تعهد و تخصص افراد مهم است تا اين که در جناح ما باشد يا نباشد، تعهد، تخصص و روحيه خدمت‌گزاري را ملاک انتخاب مديران استاني و عزل و نصب‌ها قرار داده ايم.

استاندار آذربايجان شرقي با تاکيد بر اين که بناي دولت تدبير و اميد، تحقق حقوق شهروندي و حقوق بشر در جامعه مي باشد افزود: در دولت تدبير و اميد، ساکت کردن انسان‌ها و نشنيدن حرف انسان‌ها نخواهد بود، حق مردم است که از زندگي خوب برخوردار باشند و انسان‌هاي خوب بر آنها حکومت کنند و بتوانند خواسته خود را مطالبه کنند.

دکتر جبارزاده با بيان اين که رويه بنده از زمان نمايندگي مجلس، ارتباط مستمر و مداوم با مردم است، گفت: کمترين انتظار مردم از مسؤولان اين است که اگر مشکلات آنها قابل حل هم نباشد حداقل حرف‌هاي آنها را بشنوند .

وي با بيان اينکه تحقق حقوق شهروندي و حقوق بشر از برنامه هاي مهم و اساسي دولت تدبير و اميد است که لازم است همه حقوقدانان در اين امر دولت را ياري دهند افزود: لازم است نهادهايي همچون کميسيون حقوق بشراسلامي بيش از پيش اهتمام ورزيده و در مسير تعالي مولفه هاي حقوق بشر قدمهاي موثري بردارند.

استاندار آذربايجان شرقي ضمن تجليل از فعاليت هاي بشردوستانه کميسيون حقوق بشراسلامي در تبريز افزود: اميدوارم اين دفتر بتواند با توان بيشتر در جهت احقاق حقوق مردم تلاش نمايد.

وي با بيان اينکه جايزه ملي حقوق بشر مي تواند در ارتقاي حقوق بشر در جامعه نقش اساسي داشته باشد افزود: حضور کميسيون حقوق بشراسلامي نيز در خانه ستارخان با نام  صاحب آن همخواني دارد چراکه ستارخان ، باقرخان ، ثقة الاسلام ، سرداران ديگر مشروطيت و شهداي انقلاب و جنگ تحميلي نيز در راه استقلال ، آزادي و  تحقق حقوق مردم تلاش نموده اند و جان خود را در اين راه نثار نموده اند.

دکتر جبارزاده با بيان اينکه بنده همواره همه جوانان را به کسب علم و دانش و ادامه تحصيل توصيه مي کنم افزود: اين توصيه سردار شهيد آقامهدي باکري بود که ما را همواره بر اين کار توصيه نموده و مي گفتند بالاخره اين جنگ روزي به پايان مي رسد و قطعاً در آن روز بدون تخصص ، کسب دانش و پيمودن پله هاي علمي نمي توان در خدمت به انقلاب و نظام اسلامي توفيق يافت.

 دبير منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي نیز در ديدار با دکتر اسماعيل جبارزاده استاندار آذربايجان شرقي از نقش موثر کميسيون حقوق بشراسلامي ايران در تدوين منشور حقوق شهروندي و برنامه 100 روزه حقوق بشر دولت تدبير و اميد خبر داد.

مهندس وحيد کاظم زاده با بيان اينکه آموزش کارکنان دولت و دستگاه هاي اجرايي کشور در دستور کار کميسيون حقوق بشراسلامي ايران قرار گرفته است افزود: رايزنيهاي لازم از طريق دفتر مرکزي کميسيون حقوق بشراسلامي با وزارت کشور و وزارتخانه هاي مربوط انجام پذيرفته و مقرر شده است تا براي کارکنان دستگاه هاي اجرايي همچون آموزش حقوق رقابت ، تجارت و مصرف کننده براي کارکنان وزارت امور اقتصادي و دارايي و وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، حقوق آموزشي براي مديران و کارکنان وزارت آموزش و پرورش ، حقوق مطبوعات و.... برگزار شود.

وي از حضور دکتر محمدجواد ظريف وزير امور خارجه و دکتر عراقچي معاون امور حقوقي و بين المللي وزارت امور خارجه و از اعضاي تيم مذاکره کننده ايران با ۵+۱ در موضوع هسته اي جهت سخراني در همايش تحريم ها و حقوق بشر در تبريز در اسفندماه خبر داده و افزود: همچنين در روز هاي گذشته پيگيري هائي از طريق دفتر مرکزي کميسيون حقوق بشراسلامي انجام شده تا در اسفند ماه و يا ارديبهشت سال آينده نشست علمي مشترک با مرکز نشر آثار حضرت امام در زمينه فرمان 8 ماده اي امام خميني به عنوان پيش نشست همايش ملي امام خميني و فرمان 8 ماده اي در آذر 93 برگزار شود .

دبير منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي از اهداي سالانه جايزه ملي حقوق بشر با عنوان «پاسداشت گسترش اخلاق و رعايت حقوق بشر » به ده نفر از فعالان عرصه حقوق بشر از طرف کميسيون حقوق بشراسلامي خبر داده و افزود: امسال سه نفر مشمول اين جايزه شدند که از ميان کارگزاران حکومتي جايزه به دکتر محمدجواد ظريف تعلق گرفت به خاطر تلاشهاي شبانه روزي در فرايند مذاکرات هسته اي و دفاع از حقوق ملت ايران و دفع نسبي فضاي جنگ و تهديد عليه ايران و تلاش جدي در جهت اطلاع رساني شفاف به مردم در فضاي مجازي، از ميان تلاشگران عرصه آموزشي و پژوهشي جايزه امسال به حجت الاسلام والمسلمين محمدجواد ارسطا استاد حوزه و دانشگاه تعلق گرفت بخاطر  برقراري درس خارج فقه حقوق و آزادي هاي بشر که بنا به پيشنهاد کميسيون حقوق بشر اسلامي براي اولين بار درقالب کرسي هاي علمي درس خارج حوزه علميه قم ويژه طلاب وفضلاي سطوح عالي حوزه از بهمن ماه  سال 1391داير شد و اين زمينه را فراهم آورد تا ساير اساتيد حوزه نيز در اين مقوله ورود کنند و بزودي تدريس اين عنوان در حوزه هاي علميه گسترش يابد و پاسخ گوي نيازهاي ملي وجهاني باشد، جايزه بهترين ابتکار و طرح و ايده کاربردي نيز به دکتر حسن خاني معاون مرکز تحقيقات کاربردي سلامت همگاني و توسعه پايدار دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي تعلق گرفت بخاطر ارائه طرح برنامه ملي ارتقا فرهنگ رعايت حقوق بشر که برابر اين برنامه فعاليتهاي مختلف آموزشي وپژوهشي  در سطح ملي مورد پيگيري و اجرا قرار خواهد گرفت و هم اينک سامانه اين برنامه در دسترس عموم قرار گرفته است.

وي از اهداي جايزه ملي  حقوق بشر طي مراسمي توسط حضرت آيت الله العظمي مکارم شيرازي در سوم دي ماه به منتخب کميسيون حقوق بشراسلامي خبر داده و افزود: براي اهداي جايزه سال آينده نيز اين دفتر رصد نموده و مديران کشوري و استاني که برنامه هاي خود را در راستاي تعالي کرامت انساني و پاسداشت حقوق بشر منطبق سازند اهدا خواهد شد.

مهندس کاظم زاده با اشاره به برنامه ها و اقدامات دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي در طول شش سال گذشته جهت تبيين و آموزش حقوق بشر و تلاش براي احقاق حقوق مردم افزود: اين دفتر  در اين مدت با  حمايت هاي حجت الاسلام والمسلمين حاج آقاي شريفي رئيس هيئت امناي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي توانسته است قدمهاي موثري در راستاي تحقق حقوق بشراسلامي بردارد .

وي به نقش کميسيون در زلزله اخير ارسباران اشاره نموده و افزود: اين دفتر با تشکيل ستاد بشردوستانه و هدايت کمک هاي مردمي به زلزله زدگان توانست وسايل زندگي بيش از 800 خانوار نيازمند در مناطق زلزله زده اهر ، هريس و ورزقان را از طريق کميته امداد امام خميني تامين نمايد.

وي در خاتمه ضمن تبريک مجدد مسئوليت جديد دکتر جبارزاده و بازگشت اميد به مردم با انتخاب ايشان افزود: اميدوارم با تدبير استاندار محترم ، هيچگونه تعللي در انتخاب مسئولان باعث بر زمين ماندن مسئوليت ها و تضييع حقوق مردم نشود و سريع‌تر تصميم گرفته شود تا افرادي اگر قرار است تغيير يابند تغيير و اگر ابقا خواهند شد ابقا شوند تا کارهاي مردم  بر زمين نماند.

(0)نظرات توسط: TABRIZ
چهارشنبه 4 دی 1392

پیام تبریک دفتر منطقه 7 به مناسبت میلاد حضرت مسیح

پیام تبریک دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)

پیام تبریک دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)

دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی  به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع) و سال جدید میلادی با ارسال نامه ای به اسقف گريگور چيفتجيان خليفه کل ارامنه آذربايجان میلاد حضرت مسیح(ع) را تبریک گفته و از وی و تمامی ارامنه آذربایجان به دلیل همسویی و همراهی شان با هموطنان مسلمان به جهت تقارن ایام وفات پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام  حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با آغاز سال نو میلادی و پاسداشت ایام سوگواری پیامبر بزرگ اسلام توسط ارامنه آذربایجان تشکر و قدردانی نمود.

متن این نامه به شرح زیر می باشد:

 

به نام او که راه‌گشا و راهنماست

«ای مریم! خدا تو را به کلمه‌ای از جانب خودش بشارت می‌دهد که نامش مسیح، عیسی ابن مریم است؛ در حالی که در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان الهی است.» قرآن کریم

 

 جناب اسقف گريگور  چيفتجيان خليفه معزز  کل ارامنه آذربايجان

 

با سلام و تحيت

خرسندیم فرارسيدن سال 2014 ميلادي و سالروز تولد پيامبر بزرگ الهي، منادي ارزش‌هاي والاي الهي عيسي بن مريم سلام الله عليه را به جناب عالي، اعضاي محترم شوراي خليفه گري ارامنه آذربايجان و هموطنان ارمني صميمانه تبريك گويیم.جناب اسقف گريگور  چيفتجيان خليفه معزز  کل ارامنه آذربايجان

مردم در همه ادوار، از دستهای شفابخش مسیح گفته و می‌گویند؛ کلام مسیح اما آرامش دل و شفای جان بوده و هست همان که خدای مهربان در سخن و کردار پیامبرانش به ودیعه نهاد ، همان ‌که بشر امروز عطش آن را در کام خویش احساس می‌کند؛ بازگشت به اخلاق و رفتار الهی؛ تا در پناه آن، مأمنی برای زندگی در آرامش بجوید.

در آغاز سال نو ميلادي و جشن بزرگ کريسمس با قلبي پاک و ضميري الهي، خود را به درياي بزرگ و پر رحمت او سپرده و براي خوشبختي و سعادت همه انسانها دعا می نماییم و امیدواریم در سال جديد تعاليم حيات بخش ، عاليه و آسماني حضرت مسيح را سرمشق کار خود قرار دهیم.

یادمان باشد ما همه بندگان خدایی هستیم که پیامبرانش را برای هدایت انسان فرستاد تا او را به توحید در اندیشه و عمل سفارش کنند؛ امید که بر این آموزه پای بفشاریم؛ دست به دعا برداریم و تلاش کنیم جامعه و جهانی بسازیم به دور از هر پلشتی، نامردمی، دو رنگی و خشونت. جهانی که نسیم صلح، عقلانیت و شرافت انسانی در آن می‌وزد و عطر مهر و دوستی مشام را نوازش می‌دهد.

دفترشمالغرب کميسيون حقوق بشراسلامي ایران ضمن شادباش مجدد به هموطنان ارمني لازم می داند مراتب تشکر و قدردانی خود را از همسویی و همراهی تان با هموطنان مسلمان به  جهت تقارن ایام وفات پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام  حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با آغاز سال نو میلادی و پاسداشت ایام سوگواری پیامبر بزرگ اسلام توسط ارامنه آذربایجان اعلام نماید اميدوار است حضرتعالي ، اعضاي محترم شوراي خليفه گري ارامنه و تمامي هموطنان ارمني در کنار ساير مردم شريف ايران ، زندگي آکنده از سلامتي ، شادکامي و موفقيت روزافزون داشته باشيد. 

                                              دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ایران 


 

(0)نظرات توسط: TABRIZ
چهارشنبه 4 دی 1392

ندای حقانیت ایران درمبارزه با تروریسم و افراطی گری

ندای حقانیت ایران درمبارزه با تروریسم و افراطی گری

عضو هیات امنای دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی گفت: تصویب قطعنامه سازمان ملل علیه خشونت و افراطی گری ایران را به عنوان پرچم دار مبارزه با تروریسم به جهانیان معرفی کرد. 

بهنام پرتوی عضو هیات رییسه وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه و رییس ارشاد و معاضدت قضایی وکلای آذربایجان شرقی  در نشست کمیته امور خارجی دفتر منطقه 7 با اشاره به دستاوردهای عظیم تصویب پیشنهاد دکتر روحانی در سازمان ملل، تصریح کرد: با تصویب اکثریت قاطع اعضای سازمان ملل، این پیشنهاد به عنوان ندای حقانیت ایران در مبارزه با تروریسم و افراطی گری تایید شد.

وی تاکید کرد: به طور قطع جلوه ای از خواست ملت بزرگ ایران در تصویب پیشنهاد رییس جمهوری دولت تدبیر و امید متبلور شد.

پرتوی گفت: ایران خود یکی از قربانیان حملات تروریستی و افراطی گری به شمار می رود که این عوامل شوم کشور را در رسیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی تهدید می کند.

این وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد تجارت بین الملل با اشاره به اینکه سال ها سیاست کشورهای غربی بر پایه ایجاد جو ایران هراسی درجهان پایه ریزی شده است، تاکیدکرد: تصویب این قطعنامه خط بطلانی بر دستاوردهای دولت های غربی در این زمینه کشید.

پرتوی اظهارکرد: به طور قطع طرح جامعه جهانی عاری از خشونت توسط رییس جمهوری دولت یازدهم به نفع تمام افراد جامعه بوده و مطابقت این پیشنهاد با شرایط فعلی موجود در جهان آنقدر به هم نزدیک است که حتی کشورهایی همچون آمریکا و کانادا نیز در مقابل این پیشنهاد سر تعظیم فرود آوردند.

وی با اشاره به اینکه در قرن بیست و یکم اکثر دولت های مستبد تلاش می کنند مسوولیت جنگ و عواقب ناشی از آن را متوجه دشمن کرده و برای توجیه عملکرد خود به اصول و قواعد بین الملل متوسل شوند، طرح و پیشنهاد جهان عاری از خشونت توسط دکتر روحانی را بیانگر فرهنگ و تمدن غنی ایرانیان در جهان دانست.

(0)نظرات توسط: TABRIZ