زنان و حقوق بشر

فراخوان گزارشگر ویژه ملل متحد برای خشونت علیه زنان؛ علل و تبعات برای مشارکت در تدوین گزارش سوءرفتار و خشونت علیه زنان در طول مراقبت های سلامت باروری با تأکید بر زایمان

 

 

علاقه مندان می توانند نظرات کارشناسی خود را تا تاریخ 17 می سال 2019 مقارن با 27 اردیبهشت 1398 به آدرس اعلامی در لینک زیر ارسال نمایند.

 

جهت دریافت اطلاعات مرتبط اینجا را کلیک نمایید

 

 

یکشنبه 25 فروردین 1398

پیشنهاد معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در صورت جذب زنان سرپرست خانوار در کارگاه‌ها

 

 

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیشنهاد معافیت ۲۰ درصدی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می کنند به دولت ارائه نموده است. این پیشنهاد در حال بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت است.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 25 فروردین 1398

آیین نامه اجرایی سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده تصویب شد

 

 

هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی و به استناد تبصره (۲) ماده (۱۰۱) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی این تبصره با موضوع سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده را تصویب کرد.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 25 فروردین 1398

فراخوان دفتر هیئت دولت برای دریافت نظرات مردم در خصوص لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی

 

 

 

علاقه مندان به موضوع می توانند لایحه مذکور را به ویژه از حیث ساختار نهاد مذکور خصوصاً ترکیب اعضاء، وظایف، اختیارات، ردیف بودجه و نیز توانایی این نهاد در تأمین حقوق شهروندی زنان مورد نقد و بررسی قرار دهند و به نشانی اعلام شده در متن خبر ارسال کنند.

 

جهت دریافت متن لایحه  و دیگر اطلاعات مرتبط اینجا را کلیک نمایید

 

یکشنبه 25 فروردین 1398

پیش شرط ده گانه برای طلاق همسر در دادگاه / بررسی لایحه پیشنهادی مقید و محدودسازی حق طلاق شوهر در کمیسیون لوایح هیئت دولت

 

 

معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور با هدف حمایت از بنیان خانواده و مقید و محدودسازی حق طلاق از سوی شوهر، لایحه پیشنهادی اصلاح ماده (۱۱۳۳) قانون مدنی را جهت بررسی و تصمیم هیئت دولت ارائه نموده است. مطابق این لایحه پیشنهادی، شرایط ده گانه‌ای برای طلاق از سوی زوج پیش بینی شده که مشابه همان شرایط مقرر در ماده فوق است و زوج برای تقاضای طلاق، باید بر حسب مورد آن را برای دادگاه اثبات نماید.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 25 فروردین 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط