زنان و حقوق بشر

تصویب «سند ملی کار شایسته و سیاست های اشتغال مبتنی بر سند ملی کار شایسته» در جلسه هیأت دولت / توسعه اشتغال زنان

 

 

هیئت دولت در جلسه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون ایران و سازمان برنامه بودجه کشور و به استناد قانون برنامه ششم توسعه، سند فوق را به تصویب رساند. این سند با هدف نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت نسبت به اعمال سیاست های اشتغالی، مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه ای و حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش بنیان و مبتنی بر کاهش نرخ بیکاری حداقل به میزان هشت درصد سالانه در طول سال های اجرای قانون برنامه تنظیم شده است.

 

این سند در ردیف پنجم راهبردهای خود، موضوع توسعه اشتغال زنان را مورد توجه قرار داده است.

 

جهت دریافت متن سند اینجا را کلیک  کنید

منبع خبر

ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

اظهار نظر کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره: «طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن»

ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

چند درصد زنان ایرانی «خانه‌دار» هستند؟

 

 

نگاهی به آمارهای اطلس وضعیت زنان و خانواده که بر مبنای سرشماری سال 1395 تهیه شده است، در خصوص وضعیت زنان خانه‌دار کشور نشان می‌دهد که به طور میانگین حدود ۶۲.۱ درصد از زنان ۱۰ ساله و بیشتر به جمعیت در سن کار، خانه‌دار هستند. هم چنین ۵۹.۷ درصد زنان ۱۰ ساله و بیشتر در نقاط شهری کشور و ۶۸.۳ درصد زنان نقاط روستایی کشور، خانه‌دار هستند.

ادامه مطلب

 

 

ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

نقش خاطره‌گویی در کاهش احساس تنهایی سالمندان

 

 

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه خاطره گویی در دوران سالمندی به کاهش احساس تنهایی در دوران سالمندی کمک می کند، گفت: خاطره گویی یک روش روان شناختی و در واقع، نوعی فراخوانی گذشته است و می تواند برای افراد سالمند جذاب باشد.

ادامه مطلب

 

 

ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

تصویب نهایی زیر شاخص های عدالت جنسیتی

 

 

جلسه تأیید و امضای زیر شاخص های عدالت جنسیتی موضوع ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، معاونین وزرا و نمایندگان وزارت خانه ها و سازمان های مختلف برگزار شد.

ادامه مطلب

ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط