زنان و حقوق بشر

23 مهرماه مقارن با 15 اکتبر برابر با روز بین المللی زنان روستایی / شعار سال 2019: زنان و دختران روستایی سازندگان پایداری اقلیمی

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

متن قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

متن مصوبه شهریور ماه 1398 شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

 

مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب،مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی طي نامه شماره ۹۸/۱۰۸۲۸/دش در تاریخ 1398/07/20 توسط رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ گردید.

متن کامل مصوبه

 

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

فتوای علمای اهل سنت ایران بر غیرشرعی بودن ختنه دختران

 

 

برخلاف آنچه تصور می شود ختنه زنان تنها مختص کشورهای آفریقایی نیست. از جمله ایران نیز جزو کشورهایی است که ختنه زنان یا به اصطلاح عامیانه «سنت کردن دختران» در آن، هرچند بسیار محدود، انجام می شود. مناطقی از استان های هرمزگان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی از جمله مناطقی هستند که ختنه زنان مطابق سنت های قدیم در آن ها رواج دارد و دایه های محلی با روش های عمدتا غیربهداشتی این عمل را به دور از چشم مردان انجام می دهند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

آغاز به کار «موکب اشتغال محرومان» از 22 مهر 1398 + جزییات

 

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از آغاز کار وب سایت «موکب اشتغال محرومان» خبر داد و افزود وب سایت موکب اشتغال محرومین یک فضای مجازی دائمی برای ارائه خدمات اشتغال به جامعه نیازمند کشور است.  این وب سایت موکب اشتغال محرومان قرار است فضای مجازی باشد تا کسانی که قصد خدمت به محرومان از طریق فراهم کردن لوازم اشتغال را دارند در آنجا ثبت نام کنند و نیازمندان به خدمات نیز در آنجا ثبت نام می‌کنند و بعد تایید آنها از طرف کمیته امداد، به ارائه کنندگان خدمات ارجاع می‌شوند. به گفته عبدالملکی، تأمین سرمایه، ضمانت وام، آموزش های کسب و کار و فنی و حرفه ای، مشاوره، بازاریابی و کمک به تامین مواد اولیه و تجهیزات جزو خدمات این وب سایت تعریف شده است.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط