عرصه های فرهنگی و حقوق بشر

احمد پوری از طی مراحل پایانی نگارش سومین رمانش با موضوع اجتماعی خبر داد

 

پوری در گفتگو با مهر:
نگارش سومین رمانم پایان یافت/ ترجمه آثاری از ناظم حکمت و آنا آخماتووا
احمد پوری از طی مراحل پایانی نگارش سومین رمانش با موضوع اجتماعی خبر داد.

احمد پوری نویسنده و مترجم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تقریبا مدتی است که سومین رمانم را به پایان خط رسانده‌ام و در حال حاضر مشغول آخرین کارهای ویرایشی آن هستم تا آن را به ناشر تحویل بدهم. در این رمان درگیری یک خانواده با مسائل و موضوعات اجتماعی را خواهیم داشت.

وی افزود‌: این رمان را طی سال گذشته نوشتم که حجمی حدود 250 الی 260 صفحه دارد و بعد از اعمال ویرایش پایانی آن را به انتشارات نگاه تحویل خواهم داد. هنوز نام قطعی برای این رمان انتخاب نکرده‌ام.

به گفته وی، این رمان بعد از «دو قدم این ور خط» و «پشت درخت توت» که غیرقابل چاپ اعلام شد، سومین رمان او محسوب می‌شود.

این مترجم درباره آثار دیگرش گفت: ترجمه گزیده اشعار ناظم حکمت را هم چندی پیش به انتشارات نگاه تحویل دادم. به علاوه مشغول ترجمه یک اثر مفصل دیگر از اشعار آنا آخماتووا هستم که این کتاب هم قرارست توسط انتشارات نگاه به چاپ برسد.

پوری در پایان گفت: «خاطره‌ای در درونم است» ترجمه گزیده اشعار عاشقانه این شاعر با نام کامل آنا آندری یونا آخماتووا است که سال 89 با ترجمه من توسط نشر چشمه منتشر شد.

به نقل از:خبرگزاری مهر

شنبه 27 خرداد 1391

حیطه فعالیت

عرصه های فرهنگی تنوع زیادی دارند که برخی از آنها با عنوان حقوق فرهنگی در اسناد و موازین حقوقی شناخته شده هستند وبرخی هنوز در قالب موازین حقوقی موردشناسائی قرار نگرفته اند. این وبلاگ حقوق فرهنگی انسانها برابر آنچه در اسناد حقوقی منعکس است ودیگر زمینه های فرهنگی از منظر حقوق بشر را مورد بحث قرار می دهد. نظر به گستره وسیع موضوع ، انتظار می رود کارشناسان ذیربط وعموم علاقمندان به ارتقاء اطلاع رسانی وتولید فکر در این حیطه ، وبلاگ حاضر را یاری و در آن مشارکت وسیع نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط