عرصه های فرهنگی و حقوق بشر

پر فروش ترین آثار شهر کتاب مرکزی

از ساندویچ پرملات تا مبانی طراحی لباس و عقاید یک دلقک

در لیست پرفروش​ترین آثار شهر کتاب مرکزی کتاب​های مختلفی در حوزه ادبیات و شعر، ادبیات جهان، هنر و روانشناسی دیده می​شود.

 

به گزارش خبرآنلاین، آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از 50 درصد تهرانی‌ها و اهالی شهرستان‌های دارای شهرکتاب حداقل یک بار به یکی از 60 فروشگاه زنجیره‌ای «شهرکتاب» سر زده‌اند و این به معنای درک احساس نیاز به کتاب و رجوع به مرکزی برای گشت و گذار و خرید محصولات فرهنگی است؛ اتفاقی که در شهر کتاب با توجه به عرضه حجم بالا و متعدد و متنوعی از محصولات فرهنگی رخ داده است؛ با این حال افتتاح شهرکتاب مرکزی (خیابان شریعتی، بالا‌تر از خیابان مطهری) برای تهرانی ها یک اتفاق ویژه محسوب می شد چرا که در این فروشگاه علاوه بر معماری زیباتر، فضای بهتر و تنوع محصولات فرهنگی، آرزوی خرید «خانوادگی» در حوزه فرهنگ نیز محقق شده است. بخش ویژه کودک و نوجوان در کنار تقسیم بندی مناسب حوزه های مختلف نشر همراه با برخی نیازهای تاریخی - فرهنگی و فانتزی در کنار ارائه محصولاتی چون تازه های موسیقی و مطبوعات و فیلم. همچنین عرضه کتاب نفیس، نوشت افزار، هدایای ویژه، کتب خارجی و مرجع، صنایع دستی در کنار یک کافه کوچک برای استراحت و مطالعه همزمان.

لیست پرفروش ترین کتاب های موجود در شهر کتاب مرکزی (نیمه اول خرداد91) که از سوی مردم انتخاب شده، در ادامه آمده است.

 

ساکنان تهران برای تهیه این کتاب ها (در صورت موجود بودن در بازار) کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ «سام» تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این آثار را تلفنی سفارش بدهند. 

 

نام اثر

نویسنده

ناشر

من منچستر یونایتد را دوست دارم 

مهدی​یزدانی خرم

چشمه

کمی دیرتر

سیدمهدی شجاعی

نیستان

قیدار

رضاامیرخانی

افق

        کتاب فرشتگان

خورخه​لوئیس​ بورخس

افق

عقاید یک دلقک

هاینریش بل

جامی

خداحافظ گاری کوپر

رومن گاری

نیلوفر

بیلی باتگیت‌

ای. ال. دکتروف

طرح نو

از دولت عشق

کا‌ترین پاندر

روشنگران

شفای کودک درون

لوسیا کاپاچیونه

پیکان

معجزه

راندا برن

لیوسا

شخصیت گروه‌های خونی

الکساندر بشر

نقش و نگار

گزینه اشعار

فاضل نظری

مروارید

ساندویچ پر ملات

شل سیلور استاین

ایران بان

مجموعه کامل اشعار

قیصر امین​پور

مروارید

مبانی طراحی لباس

اعظم عابدینی

آبان

 

به نقل از: خبرآنلاین

شنبه 3 تير 1391

حیطه فعالیت

عرصه های فرهنگی تنوع زیادی دارند که برخی از آنها با عنوان حقوق فرهنگی در اسناد و موازین حقوقی شناخته شده هستند وبرخی هنوز در قالب موازین حقوقی موردشناسائی قرار نگرفته اند. این وبلاگ حقوق فرهنگی انسانها برابر آنچه در اسناد حقوقی منعکس است ودیگر زمینه های فرهنگی از منظر حقوق بشر را مورد بحث قرار می دهد. نظر به گستره وسیع موضوع ، انتظار می رود کارشناسان ذیربط وعموم علاقمندان به ارتقاء اطلاع رسانی وتولید فکر در این حیطه ، وبلاگ حاضر را یاری و در آن مشارکت وسیع نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط