افراد توان خواه و حقوق بشر

تظاهرات معلولان انگلیسی در اعتراض به سیاست های دولت

توسط:DPHR ﺳﻪشنبه 9 خرداد 1391

حقوق شهروندی  - معلولان انگلیسی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت لندن، مقابل منزل معاون نخست وزیری این کشور که یکی از طراحان سیاست‌های ریاضتی است، تظاهرات کردند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "بی بی سی"، صدها تن از فعالان جنبش ضد ریاضت‌های اقتصادی "آنکات" و معلولان مخالف سیاست‌های اقتصادی دولت انگلیس برای به تصویر کشیدن مخالفت خود به سیاست‌های ریاضتی، مقابل منزل "نیک کلگ" معاون "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در جنوب غرب لندن تظاهرات کردند.

در این گزارش آمده است که فعالان معلول انگلیس، ویلچرهای خود را در دو طرف خیابان محل زندگی معاون نخست وزیر انگلیس به یکدیگر زنجیر کردند.

این گروه اعلام کردند که تظاهرات آنها در اعتراض به معاون نخست وزیر به عنوان "یکی از معماران ریاضت اقتصادی انگلیس" صورت می گیرد؛ این تظاهرات در شرایطی برگزار شده است که سخنگوی کلگ اعلام کرده است که مردم انگلیس حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را دارند.

مخالفان سیاست های ریاضتی انگلیس که پیشتر افراد عالیرتبه این کشور به دلیل عدم پرداخت مالیات هدف اعتراضات خود قرار داده اند، اعلام کردند که در شرایط فعلی سیاستمداران انگلیس را هدف تظاهرات خود قرار می دهند.

یکی از معترضان 42 ساله که در این تظاهرات حضور داشت، اعلام کرد: نیک کلگ یکی از معماران ریاضت اقتصادی است؛ او یک میلیونر است که در خانه‌ای یک میلیون پوندی زندگی می کند؛ سیاست های ریاضتی انتخابی سیاسی برای این دولت و کابینه ای است که میلیونرهای آنها در دسترس نیستند؛ این کاهش های هزینه ای غیرضروری هستند.

این معترض انگلیسی در ادامه افزود: این کاهش های بی رحمانه با هدف نابود کردن خدمات عمومی، خدمات پزشکی، رفاه اجتماعی و آینده ما طراحی شده اند؛ این کاهش های هزینه ای امری شخصی هستند و بنابراین هدف اعتراض ما هستند.

"بی بی سی" در ادامه گزارش داد که یکی دیگر از معترضان گفت: کم به این تظاهرات آمده ام زیرا فکر می کنم که دولت در تلاش است تا از جشن آخر هفته برای منحرف کردن توجه مردم از کاهش های هزینه ای و زمان های دشواری که مردم با آن ها روبرو هستند،‌ استفاده کند؛ بدیهی است که این حزب در مسیر مواضع نیک کلگ قرار دارد چرا که او و بقیه دولت به حرف ما گوش نمی‌دهند یعنی به درخواست ما و به تظاهراتهای ما توجه نمی‌کنند.

مخالفان سیاست های ریاضتی انگلیس همچنین مقابل دفتر حوزه انتخاباتی کلگ در شهر "شیفلد" در مرکز انگلیس تظاهرات کردند؛ پلیس انگلیس اعلام کرد که هیچ بازداشتی در جریان این تظاهرات صورت نگرفته و این تظاهرات به شیوه ای مسالمت آمیز به پایان رسیده است.

منبع: http://www.humanrights-iran.ir/news-25359.aspx